The adventures of Huckleberry Finn; door Mark Twain

€ 4,50
Ophalen of Verzenden
313sinds 2 dec. '24, 16:04
Deel via
of

Kenmerken

ConditieGelezen
HerkomstAmerika
Jaar (oorspr.)1884
Auteur Mark Twain

Beschrijving

Verzenden: 3,75 euro / Of 3,25 euro naar een ophaalpunt van DHL.
Engelstalig (!) Boek.

Het op een na populairste en best verkopende boek van de Amerikaanse humorist en grondlegger van de amerikaanse literatuur Mark Twain. In dit verhaal, de opvolger van het bekende de avonturen van Tom Sawyer draait alles om Huckleberry Finn, nog een amerikaanse jongen, maar een met een minder licht bestaan als tom sawyer. Huck Finn dook ook al op in het boek de avonturen van tom sawyer en gaat in dit boek dus een eigen leven leiden. Later zal hij in nog meer boeken van mark twain verschijnen als verteller van het verhaal.
Huck Finn is een getroubleerde jongen met een alcoholistische en gewelddadige vader die dankzij zijn belevenissen met Tom Sawyer in het bezit is gekomen van geldelijke rijkdom. Echter, hij wordt als lastig jongmens onder strikte curatele gesteld van een weduwe en haar zus. Alsof dat nog niet lastig genoeg is komt zijn zuipende pappa terug in zijn leven. Dat paps graag het geld van zijn zoon in bezit wil nemen is het begin van verdere verwikkelingen in zijn eigen taal (een lokale taal en niet het standaard literaire engels dat voor die tijd gebruikelijk was in boeken) vertelt Huck Finn verder van zijn grootse avonturen beleefd langs de rivier de Mississippi terwijl hij wegloopt van huis nadat hij zijn eigen dood in scene heeft gezet opdat zijn familie hem verder met rust zal laten. Alsof dit alles niet ingrijpend genoeg is komt Huck Finn onderweg de neger jim tegen, ook een wegloper, en komt de vraag op of Finn zijn kameraad jim moet beschermen of juist verplicht is hem aan de autoriteiten over te leveren. Alles bij elkaar een geweldig jongens (en meisjes!) Kinder boek dat ook nog eens de literaire gescheidenis in is gegaan als een van de beste romans ooit in Amerika geschreven. Mis het niet. Een boek vol humor en avontuur maar dus ook een maatschappij kritiek en een boek dat brak met de stijl van zijn tijd en het (kinder)boek opnieuw uit vond.

Boek: tweede hands met lichte slijtage aan de onderzijde van de rug. Verder als nieuw en ongelezen. Geen namen, inscripties, vlekken of vouwen in het boek.
Format: grote blackbirds serie pocket. Eigenlijk 3/4 formaat soft cover met geplastificeerde kaft.
Engelstalig (!), 304 Bladzijden.
Uitgegeven: eerste uitgave in 1884 in London. Dit is de nederlandse vertaling. Blackbirds serie nummer 5 van uitgeverij Wolters-Noordhoff, Groningen. 1998.

Zoals altijd op te halen in Groningen. Eventueel lokaal te bezorgen of te verzenden. Let op: Verzenden op risico van de ontvanger.
Advertentienummer: m2208311206
Bekijk ook deze
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...