Kenmerken

Conditie
Nieuw

Beschrijving

Armando - Dagboek van een dader

Prozadebuut

Leiden, Tango, 1973, eerste druk

Paperback
13 x 20 cm.
Niet gepagineerd

GOED

Het op het omslag afgebeelde schilderij van C.D. Friedrich is thematisch belangrijk.
In Armando’s werk, dat tegelijk romantisch en moeilijk toegankelijk is, speelt de natuur een grote rol als drager van emoties.
Zo ook in dit boek dat bestaat uit korte, op dagboeknotities gelijkende fragmenten. In deze fragmenten is een dader op zoek naar zijn slacht-offer. Door het leren (her)kennen van de natuur leert hij zichzelf weer te herkennen: de Kaïn en Abel mythe dringt zich op.
De natuur is daarbij de metafoor van de steeds terugkerende themas in zijn werk: natuur - mens, schoonheid - gruwelijkheid, natuur - cultuur.
In het in 1980 gepubliceerde Geschiedenis van een plek (interviews samen met Hans Verhagen en M. Keus) wordt de plek uit het Dagboek van een dader herkenbaar als het Kamp Amersfoort.

Biblion recensie: Hans Maas

Armando, geboren als Herman Dirk van Dodeweerd (Amsterdam, 18 september 1929 – Potsdam, Duitsland 1 juli 2018) was een Nederlandse kunstschilder, beeldhouwer, dichter, schrijver, violist, acteur, journalist, film-, televisie- en theatermaker.
Armando is zijn officiële naam; zijn geboortenaam, het pseudoniem zoals hij het noemt, bestaat voor hem niet meer. Later heeft hij zijn oorspronkelijke naam in het register van de burgerlijke stand laten vervangen door Armando, een Italiaanse versie van de naam Herman, die hij te danken heeft aan zijn Italiaanse grootmoeder. Betekenissen als zich wapenend, zoals de literaire analisten in zijn naam zien, zijn dus toevallig.
Zelf ziet hij zijn werk als Gesamtkunstwerk, waarvoor zijn ervaringen uit de Tweede Wereldoorlog in de omgeving van Kamp Amersfoort de basis vormen.

Kosten van verzending met track & trace (Nederland: € 5,25; België: € 8,95) ten laste van koper
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Nijmegen
23x bekeken
0x bewaard
Sinds 14 okt '25
Advertentienummer: m2322316602