Kenmerken

Conditie
Zo goed als nieuw
Uitgever
Ystari Games

Beschrijving

We zijn nog steeds bezig met de opruiming van de spellenkast. Daarom hierbij dit leuke spel te koop, een afleiding van het bekroonde bordspel Caylus. Nu als kaartspel speelt het sneller en heeft het toch dezelfde speelervaring. Wij hebben het spel dubbel in de kast, dus daarom mag het 1x de kast verlaten. Laat je niet afleiden door de artwork, het spel is echt hartstikke goed. In goede staat. Zie foto's. Nederlandstalig.

Neem ook eens een kijkje bij mijn andere advertenties voor o.a. meerdere spellen

Ophalen of verzenden (altijd op kosten en risico van koper en buiten Marktplaats om).

Caylus Magna Carta lijkt qua thema en mechanica op het Caylus bordspel. Er is echter geen bord of scorespoor en de tactische moeren en bouten van het spel zijn enigszins anders. Qua componenten bestaat het spel uit kaarten, geld, arbeiderspionnen, grondstofmarkeringen, de provoost en kasteelbouwstenen. Elke speler heeft een set identieke kaarten, die worden geschud en als gedekte trekstapel worden gebruikt. Spelers beginnen met een willekeurige trekking van kaarten, en tijdens zijn beurt kan een speler ofwel:
• de weg verlengen door een nieuw gebouw te bouwen
• betaal 1 om een nieuwe bouwkaart te trekken
• betaal 1 om zijn hand af te leggen en een nieuwe hand te trekken (waarbij de aflegstapel wordt geschud voor een nieuwe trekstapel zodra de trekstapel op is)
• betaal 1 om een arbeider op een van de bestaande bouwkaarten te plaatsen
• bouw een van de gebruikelijke prestigekaarten (waarvan sommige aan het begin van het spel worden geplaatst als onderdeel van de opstelling)
• passen

Zodra iedereen heeft gepast, worden de kaarten afgehandeld tot aan de provoost (die in volgorde kan worden verplaatst door geld te betalen).

Het eigendom van de niet-gemeenschappelijke gebouwen wordt weergegeven door de kaartkleur. Wanneer een arbeider op een kaart wordt geplaatst, verdient de eigenaar grondstoffen of geld als beloning in plaats van overwinningspunten. Spelers kunnen er ook voor kiezen om te helpen bij het bouwen van het kasteel. Beginnend met de eerste speler die heeft gepast, kunnen spelers middelen betalen om kasteelstenen te verkrijgen die overwinningspunten waard zijn. Spelers verzamelen eerst de meest waardevolle. Bovendien wordt de speler die elke ronde de meeste bouwstenen verzamelt, beloond met een gouden grondstoffiche.
Van ronde tot ronde draaien de privileges van de eerste speler naar links, en de provoost begint twee kaarten verder op het pad van het kasteel.

De winnaar van het spel is de speler die de meeste overwinningspunten heeft verzameld zodra het einde van het spel is geactiveerd, de beurt waarin het kasteel is afgebouwd. Overwinningspunten worden toegekend voor kasteelstenen, gebouwde kaarten en middelen en geld in de hand aan het einde van het spel.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Heeze
12x bekeken
0x bewaard
Sinds 24 okt '25
Advertentienummer: m2325786297