Ontvang meldingen van nieuwe zoekresultaten

Sorteer op

Krant uit 1972 te Koop

Wat je moet weten over Krant 1972

De onderstaande waarden zijn gebaseerd op je zoekopdracht en de ingestelde filters

92,3%

Van alle Krant 1972 advertenties is 92,3% beschikbaar voor verzending.

4,2%

4,2% van alle Krant 1972 advertenties in de categorie Tijdschriften en Kranten zijn in de afgelopen week aangeboden.

€ 18

De huidige gemiddelde prijs van een Krant 1972 is € 18.

Prijscheck

De duurste Krant 1972 advertentie in de Tijdschriften en Kranten categorie werd aangeboden voor € 148, terwijl de goedkoopste voor € 0 stond.

Veelgestelde vragen

De onderstaande waarden zijn gebaseerd op je zoekopdracht en de ingestelde filters

In 1972 kwamen verschillende belangrijke nieuwsitems voorbij in de Nederlandse kranten, zoals de Olympische Spelen in München met de tragische gijzeling van Israëlische sporters, en die gebeurtenissen overweldigden de wereld. Daarnaast waren er veel artikelen over de opkomst van de seksuele revolutie en veranderende sociale normen. Ook lokaal nieuws, zoals de levensomstandigheden in verschillende delen van Nederland, vond je vaak terug in de kranten van dat jaar.
De politiek in 1972 had een grote impact op de Nederlandse samenleving, vooral vanwege de Koude Oorlog en de dreiging van terrorisme, wat leidde tot verhoogde veiligheidsmaatregelen. De politieke discussie over de onafhankelijkheid van Suriname en de steun voor de anti-apartheidsbeweging in Zuid-Afrika kwamen ook veelvuldig aan bod. Dit alles zorgde voor een groeiend politieke bewustzijn onder de burgers.
Kranten uit 1972 zijn belangrijk voor historisch onderzoek omdat ze een unieke kijk bieden op de maatschappelijke, culturele en politieke context van die tijd. Ze reflecteren de zorgen en passies van mensen in Nederland en geven inzicht in de ontwikkelingen die de maatschappij hebben gevormd. Oude kranten zijn ook waardevolle bronnen voor onderzoekers die de evolutie van nieuwsberichten en journalistieke normen willen bestuderen.
Enkele populaire tijdschriften in 1972 waren Margriet, de Libelle en Panorama. Deze tijdschriften behandelden onderwerpen variërend van mode tot actualiteiten, en waren vaak ook een platform voor discussie over maatschappelijke kwesties. Ze vormden een belangrijk deel van de populaire cultuur van die tijd en gaven blijk van de veranderende levensstijl van de Nederlandse bevolking.
In de kranten van 1972 lag de nadruk meer op politiek en sociale kwesties, terwijl hedendaagse nieuwsberichten vaak meer gefocust zijn op infotainment en sensatie. De onderwerpen zijn in de loop der jaren gefragmenteerd en diverser geworden, met een groeiende aandacht voor wereldwijde gebeurtenissen en trends. In tegenstelling tot toen, wordt het nieuws vandaag de dag vaak met een meer commerciële benadering gepresenteerd.