Beschrijving
Kavel beschrijving
- Edvard Munch (after), offset lithografie op zwaar, textuur papier met matte afwerking (ongeveer 300 g/m², verwijst naar de papierdikte/dichtheid).
- In legentafelj.
- Stempel op verso.
- Afmeting: 43 x 58 cm.
- Conditie: uitstekend. Nooit ingelijst, nooit tentoongesteld.
- Madonna (1894–95) door Edvard Munch is een van de meest aangrijpende en psychologisch intensieve beelden van het symbolisme en vroege expressionisme. Ver verwijderd van een traditionele religieuze Madonna, transformeert Munch de vrouwelijke figuur tot een mysterieuze visie van verlangen, spiritualiteit, kwetsbaarheid en existentiële spanning. Met gesloten ogen, vloeiend donker haar en een dromerige atmosfeer legt het werk de emotionele ambiguïteit vast die Munch maakte tot een bepalende kunstenaar van modern psychologisch schilderen.
De compositie behoort tot hetzelfde artistieke universum als Munch’s beroemdste werken, waaronder De Schreeuw, De Vampier en De Kus, waar liefde, dood, angst en sensualiteit worden voorgesteld als onafscheidelijke krachten. De zachte modellering van het lichaam, de schaduwrijke contouren en de bijna trance-achtige uitdrukking plaatsen Madonna in dialoog met Gustav Klimt, Egon Schiele, Odilon Redon, Aubrey Beardsley, Amedeo Modigliani en Henri Matisse, terwijl de emotionele intensiteit voorspelbaar de donkerdere stromingen van modern expressionisme en hedendaagse figuratieve kunst afspeurt.
Munch’s Madonna is bijzonder krachtig omdat het heilige iconografie combineert met moderne sensualiteit. De figuur lijkt zowel intiem als afstandelijk, fragiel en iconisch, waardoor een tijdloze afbeelding ontstaat die nog altijd bewonderaars van het symbolisme, Noordse kunst, expressionisme, vrouwelijke portretkunst en vintage-geïnspireerde wanddecor blijft fascineren. De gedempte okerkleuren, zwarte en rokerige gouden tonen geven het werk een dramatische decoratieve aanwezigheid, ideaal voor verfijnde interieurs, atmosferische ruimtes en kunstmuren met een sterk emotioneel karakter.
De invloed van Edvard Munch gaat veel verder dan de kunst van de late negentiende eeuw. Zijn onderzoek naar psychische spanning, seksualiteit en innerlijk leven sluit natuurlijk aan bij latere kunstenaars zoals Francis Bacon, Lucian Freud, Mark Rothko, Jean-Michel Basquiat en David Hockney, terwijl de iconische kracht van zijn beeldmateriaal ook gewaardeerd kan worden naast de visuele impact van Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Keith Haring, Banksy, Shepard Fairey, Karl Lagasse, Damien Hirst en Jeff Koons. Net als deze internationaal erkende namen maakte Munch afbeeldingen die direct herkenbaar en emotioneel onvergetelijk blijven.
Binnen de huidige bredere verzamelcultuur, waarin fijne kunst, vintage design, luxe namen zoals Rolex, Patek Philippe en Cartier en populaire iconen zoals Star Wars, Pokémon en Lego kunnen samengaan in zorgvuldig samengestelde interieurs, behoudt het werk van Munch een unieke psychologische prestige. De huidige tendens naar expressieve, sombere en symbolisch geladen wandkunst maakt Madonna bijzonder relevant voor moderne interieurs die diepgang, mysterie en visuele verfijning zoeken.
Een krachtig beeld, Madonna belichaamt de essentie van Edvard Munch’s artistieke visie: sensueel, spiritueel, melancholisch en diep modern.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
1x bekeken
0x bewaard
Sinds 13 okt. '26
Advertentienummer: a1532441495
Populaire zoektermen
karl may boekenzeldzame boekenantiek surinameoude leren boekengeneeskunde boekenantiek enkhuizenoude boekenantiek poezie albumantiek culemborgkarl may boekenvogel boekenantiek kerkboekjejoods antiekbijbel 1894kurkbehang op rol14 de musical in Theater | Musicalplateel bord in Antiek | Keramiek en Aardewerkzilver gh3 in Antiek | Goud en Zilvervolautomatische mover in Caravan accessoiresmasker kralen in Kunst | Niet-Westerse kunstakrapovic beverly in Motoren | Piaggiored sea max aquarium in Vissen | Aquaria en Toebehorenkinderen jan de bouvrie in kinderen-en-baby-spsc 420 eb