Kenmerken

Merk
commondore

Beschrijving

Commodore PC-1 compleet en werkend, PSU is compleet gereviseerd.

Omdat de componenten door de tijd heen versleten waren, zijn alle slijtgevoelige onderdelen vervangen (dus de hele PSU is gerecapped).

Vervangende onderdelen


  • Panasonic EE-EE2G470S (47 µF / 400 V) — 1 stuk (vervanger voor 47 µF / 385V)
  • Jianghai (1000 µF / 25 V) — 3 stuks (vervanger voor 1000 µF / 16V)
  • Vishay (3300 µF / 25 V) — 2 stuks (vervanger voor 3300 µF / 16V)
  • Panasonic (100 µF / 25 V) — 2 stuks (vervanger voor 100 µF / 16V)
  • Panasonic (220 µF / 25 V) — 1 stuk (vervanger voor 220 µF / 10V)
  • Panasonic (22 µF / 25 V) — 1 stuk (vervanger voor 22 µF / 25V)
  • Panasonic (2.2 µF / 50 V) — 1 stuk (vervanger voor 2.2 µF / 50V)
  • Wima (680 nF / 63 V) — 1 stuk (vervanger voor 0.68 µF / 50V)
  • TDK (0.10 µF / 305 V/AC) — 1 stuk (X2 netfilter condensator)

Alle originele onderdelen waren niet kapot, maar simpelweg versleten; geen enkele had gelekt. (daarom zit zakje met oude onderdelen er bij kun je zelf zien dat ze versleten waren en niet ontploft of gelekt)

Nadat alles weer klopte en de voeding netjes 12V, -12V en 5V aangaf, is de pc weer in elkaar gezet en aangezet. Aan de onderkant van de PSU is wat nieuw soldermask aangebracht; dit was functioneel niet noodzakelijk, maar oogt netter en is beter tegen oxidatie.

Wat nog moet gebeuren zijn de condensatoren op het moederbord (8 stuks totaal: C300 t/m C307, 47 µF / 16V DC). Die zagen er overigens nog prima uit; ik zou hier zelf 25V exemplaren in zetten. Verder is het moederbord schoon en netjes. De floppy diskdrive werkt zonder enige problemen, laad snel in en leest alles. Er is wat basis MS-DOS getest en verder niks, omdat ik niet in de verleiding wil komen om hem zelf te houden.

Systeem & Processor


  • CPU: Intel 8088 geklokt op 4,77 MHz / 9,54 MHz (switchable)
  • RAM: 512 KB standaard (uitbreidbaar tot 640 KB op het moederbord)
  • BIOS: Commodore PC-1 BIOS
  • Originele doos maar geen inlay.

Opslag & Drives


  • Diskettedrives: Chinon FZ-502 5,25-inch floppydrive (360 KB double density

Grafisch & Display


  • Video: Onboard CGA- / monochroomgrafische controller
  • Monitor: Commodore Model 1402 (12-inch monochroom CRT-monitor in originele doos, wel zonder inlay)
  • Op de foto zie je gelige scheve banden over de CRT dit zijn camera sluitertijd artifects zie je niet in het echt.

Randapparatuur


  • Toetsenbord: Commodore PC-1 QWERTY-toetsenbord met spiraalkabel
  • Muis: Seriële Commodore 2-knops muis (op de foto zie je een genius muis maar ik heb de originele terug gevonden een echte commodore muis serial)

Software & Media (meegeleverd)


  • MS-DOS 3.21 (System Disks en Utilities Disk)
  • GW-BASIC
  • Volledige set handleidingen: GW-BASIC (Engels), MS-DOS (Engels), PC-1 User Manual (Engels), handleiding voor de monochroom pc-monitor en de Nederlandse Commodore PC-1 gebruikershandleiding.
  • Let op: de PC tutor floppy op de foto zit er niet bij!

Alleen afhalen; ik neem geen risico met verzenden! Als je zelf een koerier regelt kan ik het max wat verpakking matriaal in de dozen doen en wat karton er omheen. ik heb en ga geen dozen zoeken met het formaat waar bij de originele dozen ruim in zweven.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Deventer
117x bekeken
0x bewaard
Sinds 1 okt. '26
Advertentienummer: m2448837664