Kenmerken

Type motor
SuperMoto
Motorvermogen (kW)
meer dan 35 kW
Bouwjaar
2009
Kilometerstand
51900
Motorinhoud
690
Aantal cilinders
1 cilinder
Motorrijbewijs
Motorrijbewijs A
Transmissie
Handgeschakeld
Conditie
Gebruikt
Opties
  • LED Verlichting
  • Sportuitlaat

Beschrijving

KTM 690 SMC – 2009 – 51.912 km

Hierbij verkoop ik mijn KTM 690 SMC uit 2009. De motor is altijd goed onderhouden en heeft door de jaren heen verschillende technische verbeteringen gehad.

De motor heb ik helaas in 2025 weinig bereden I.v.m. mijn emigratie naar Oostenrijk.

Bij ongeveer 30.000 km is het motorblok gereviseerd vanwege een afgebroken stukje zuigerveer. Hierbij zijn onder andere de krukas, motorlagers en zuiger vervangen en is de cilinderkop gereviseerd.

Onderhoud 2025 (vorig seizoen):

- Remklauwen voor en achter gereviseerd
- Nieuwe remschijf en remleiding voor
- Nieuwe remblokken,
- Blok olie en filters
- Nieuw brandstoffilter
- Nieuwe achterband

Onderhoud 2024:

- Kleppen gesteld
- Voorvorkolie en keerringen vervangen
- Nieuwe koppelingscilinder
- Koppelingspomp gereviseerd

Extra's en verbeteringen:

De motor beschikt over het EVO2 luchtfiltersysteem met accu verplaatst naar voren, een Akrapovic einddemper en het verbeterde type tuimelaars. De EVO2 nokkenas is bewust niet gemonteerd om het sterke koppel onderin te behouden.
Ook is de mapping aangepast. De motor loopt hierdoor veel rustiger en is veel krachtiger dan standaard.

Ook het brandstofsysteem is aangepast met verhoogde brandstofdruk voor een betere en koelere motorloop. Het originele kleine brandstoffilter in de tank is vervangen door een groter extern filter onder het zadel. Dit zorgt voor betere filtratie en maakt toekomstig onderhoud veel eenvoudiger.

Er is altijd Motorex Cross Power olie gebruikt, met oliewissels iedere 3.000 km in plaats van de voorgeschreven 5.000 km.

Eerlijke vermelding: in 2024 is het frame ter hoogte van het balhoofd gebroken, een bekend aandachtspunt bij de eerste generatie 690. Het frame is professioneel gerepareerd en gecontroleerd. Tijdens het rijden is hier niets van te merken. frame is recht, dus geen afwijkingen e.d.

Een heerlijk speelse supermoto waar ik altijd met heel veel plezier mee heb gereden en waar veel onderhoud, tijd en aandacht in is gestoken.

Het is optisch niet meer de nieuwste en beschikt over de nodige gebruikerssporen, wat je ook kunt verwachten bij een motor uit 2009.
Toch ziet de motorfiets er nog prima uit, zeker voor zijn kilometerstand en kan zeker nog een lange tijd mee.


Bij vragen of interesse hoor ik het graag!
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Vorden
561x bekeken
37x bewaard
Sinds 30 okt. '26
Advertentienummer: m2459669710