Paulus Orosius - Historiae Adversus Paganos [Nice Incunable]

€ 2.000,00
40sinds 3 mei. '25, 13:12
Deel via
of

Beschrijving



Incunabula; theologie; verfijnde bindingen. OROSIUS, PAULUS. Historiae adversus paganos. Ed: Aeneas Vulpes. Venetië, Bernardinus Venetus de Vitalis, 12-09-1500.
Chancery folio (295 x 210 mm.), 80 bladen, het eerste leeg, hier bewaard in origineel, [Coll:.a-m6 n8], 44 regels, romeinse letter, 7 houten initialen (6 lijnen), het apparaat van de drukker (apparaat A) op de laatste bladzijde, ingebonden in een fascinerend antiphonariumblad uit de 15e eeuw, witte vellen vernieuwd, een zeer mooie, grote en scherpe kopie op stevig papier, volledig in alle opzichten en praktisch foutloos.
De editie bevat het gedicht van Bartholomaeus Paiellus "Ut ipse titulus margine in primo docet", hier anoniem gedrukt en in ingekorte vorm zoals in de editie van Scotus uit 1483 (ISTC io00098000), zonder de onderschrift met de naam van de auteur en 4 regels met de naam van Hermann Liechtenstein, de drukker van de eerste editie (Vicenza: Aeneas Vulpes en Laurentius Brixiensis, ca. 1475).
Gecomponeerd volgens een suggestie van St. Augustinus, de "Historiarum adversus paganos libri septem", worden unaniem erkend als "De eerste Christelijke Universele Geschiedenis"; wordt gezien als een aanvulling op de "Civitas Dei", vooral het derde boek, waarin St. Augustinus bewijst dat het Romeinse Rijk evenveel rampen heeft geleden vóór als na de aanvaarding van het christendom, en de heidense argumenten bestrijdt dat de verlatenheid van hun goden tot rampspoed heeft geleid.
Ref : Goff O101; HC 12104*; Pell Ms 8784 (8649); Polain(B) 2935; IBE 4224; IGI 7038; IBP 4059; Sajó-Soltész 2480; IBPort 1325; Rhodes(Oxford Colleges) 1277; Bod-inc O-031; Sheppard 4597; Pr 5536; BMC V 549; BSB-Ink O-86; GW M28413
Een van de grootste boeken in de christelijke beschaving, een uitstekend exemplaar, hier aangeboden voor een zeer lage reserveringsprijs.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1513402954