Model fiets€ 1,00
Amerigo Vespucci - Il fior di Virtù - 2015
€ 50,00
10sinds 9 mei. '25, 05:02
Beschrijving
Opera in uitstekende staat compleet met handschoenen en perkament. Amerigo Vespucci, de derde zoon van Nastagio Vespucci, een notaris uit Florence, en de edelvrouwe Elisabetta Mini, werd geboren in Florence op 9 maart 1454. In 1489, op verzoek van de bankier Lorenzo di Pierfrancesco de’ Medici, verhuisde hij naar Sevilla waar hij Cristoforo Colombo ontmoette.
Il Fior di Virtù e La Sfera – code 1774 van de Riccardiana-bibliotheek in Florence
In een kostbaar manuscript ligt een essentiële aanwijzing over de cultuur van de mens die de naam gaf aan de nieuwe wereld en men begrijpt waarom hij, een geleerd koopman, en niet anderen, ondanks dat zij grote ontdekkingsreizigers waren, zich bewust was van de grootste ontdekking van de moderne tijd. Een meesterwerk van de Florentijnse miniatuurkunst uit de vijftiende eeuw, een kostbaar handgeschreven manuscript door de beroemde Amerigo Vespucci, degene die de naam aan de Nieuwe Wereld gaf.
Het is een van de meest geïllustreerde teksten, vooral in de 15e eeuw: een verzameling verhalen met een moraliserende betekenis waarin dieren de hoofdrol spelen, die in relatie tot hun gedragskenmerken levenslessen overbrengen. Dit systeem, gecodificeerd door de klassieke cultuur, om ondeugden en deugden tegenover elkaar te zetten en door middel van de literaire kunstvorm van de fabel, ook onder de minder geletterde sociale groepen te verspreiden, bestaat tot in de fantasiewereld van Walt Disney en verder.
De illustratieve inrichting van het Riccardiano 1774 manuscript, bewaard in de Biblioteca Riccardiana in Florence, is te danken aan Mariano del Buono, een groot miniaturist die actief was in Florence in de tweede helft van de 15e eeuw, die prachtige afbeeldingen vervaardigt, zelfs op kleine schaal, in een formaat dat wordt bepaald door de structuur van de pagina en vrij typisch is voor dit soort teksten.
De code is verdeeld in twee delen: de eerste is gewijd aan de Fior di Virtù, terwijl de tweede betrekking heeft op de Sphere, een gedicht met mythologische en geografische onderwerpen, dat ook belangrijk is vanwege de aanwezigheid van waardevolle kaarten toegeschreven aan Goro Dati, een politicus en zijdehandelaar, die destijds grote bekendheid en verspreiding had. Het is echt indrukwekkend om je voor te stellen dat Amerigo, nog maar een tiener, deze tekst heeft gekopieerd, bijna een voorteken voor zijn toekomstige rol als zeilende handelaar, geleerd en sluw.
Lederen binding met zwarte en gouden indrukken op beide schijven en vergulde sluitbanden. Formaat 16×23 cm. Pagina's 226 (113 vellen). Commentaar (17×24 cm, 72 pagina's) verzorgd door Giovanna Lazzi. Houten kist in populierenhout (27×34 cm). Beperkte en genummerde oplage van 999 exemplaren. Uitstekende staat.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513541498
Populaire zoektermen
uithuizen in Antiek | Boeken en Bijbelsarretje nof boekjes in Antiek | Boeken en Bijbelsoude boeken in Boeken en Bijbelsrembrandt bijbel in Boeken en Bijbelsbilz natuurgeneeswijze in Boeken en Bijbels1884 in Boeken en Bijbelsoude kinderboeken in Boeken en Bijbelsil fienileantieke statenbijbel in Boeken en Bijbelsantiek serviesantiek speelgoedantieke boekentestament 1884 in Boeken en Bijbelsbilz in Boeken en Bijbelsriverdale fotolijstenmalibu meubelsantieke lepeltjesaudi a4 dsgtuingereedschap boxdurea laarzenstunticonscamper koelkast in Koelkasten en IJskastenbraun paximatwalter benjamin