Marguerite Spoerlin - La cuisinière du Haut-Rhin - 1981

€ 11,00
00sinds 16 mei. '25, 05:04
Deel via
of

Beschrijving



SPOERLIN (Marguerite)
De kookster van de Haut-Rhin.
Seugy, gedrukt door Jean Dédicourt, 1981.
2 delen en 1 volume in-8 (21 x 13,5 cm), fauve chagrin (banderole van de tijd), gematigd versierd glad rug, kleurengravure gedrukt op de bovenplaat, omlijstingen en kleurrijke motieven, gouden filet op de sneden, gouden rol op de sneden, alle sneden goud, 285-[1]-iv-5 tot 165-[3] pagina's (complete). Zeer goede staat.
Geïllustreerde editie met een portret van de schrijfster als frontispice, fragment uit de Mulhouse-portretten van Camille Schlumberger, en 6 uitvouwbare platen buiten de tekst.
Heruitgave in facsimile voor Daniel Morcrette in 1981, naar de edities van 1842 en 1843. Er werden slechts 350 exemplaren gedrukt.
Marguerite Spoerlin (1762-1852) is een Elzasser kokkin. Ze haalt haar inspiratie uit de recepten die ze observeert en bereidt in de herberg van haar vader, in Mulhouse, genaamd "À la Couronne", op het plein des Victoires.
Mooi exemplaar.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1513926940