Piero Abbiati Unknown - Stoomlocomotief (1) - Stoommachine€ 1,00
Johann Quentel Erben - The Last Supper - 1570-1590
€ 1,00
00sinds 17 mei. '25, 13:10
Beschrijving
MOOIE ANTIEKE HOUTSNEDEN ENGAVING VOOR EEN DUITSE BIJBEL door Johann Quentel Erben (1551-1595), was een graveerder en drukker van religieuze en bijbelse onderwerpen die actief was in Keulen tussen 1570-1590 (referentie; Nagler 1858-79 / Die Monogrammisten III.853.1.20). Hij werkte voor verschillende auteurs en drukkers zoals Jakob Feucht (1540-1580), Gervinus Calenius (actief 1560-1590) en verschillende anderen. Dezelfde afdruk is aanwezig in de collectie van het British Museum met ID-nummer 1860,0114.351. LET OP: de koper ontvangt ook een Certificaat van Authenticiteit (COA). Deze fijne houtsnede, gedrukt op handgeschept papier, is gecreëerd met zorgvuldige details en grote precisie, aan de onderkant aan de linkerkant toont het het typische "I q E" Johann Quentel Erben logo, Duitse tekst op de achterkant. De kwaliteit van zijn houtsnedes maakt Johann Quentel Erben een van de belangrijkste Duitse boekillustratoren tussen ongeveer 1570 en 1590.
Johann Quentel Erben (1551-1595) was een Duitse tekenaar, drukker en schilder uit de Renaissanceperiode. Hij was actief in Keulen van 1570 tot 1590. Zijn werken omvatten meer dan 500 houtsneden, voornamelijk illustraties voor boeken van verschillende soorten, maar ook een aantal onafhankelijke drukken van religieuze onderwerpen en verschillende bijbels. Qua formaat, stijl en iconografie tonen deze kleine gravures brede invloeden van de Duitse Kleine Meesters, die de ontwikkeling van de gravure in Duitsland tijdens het tweede kwart van de 16e eeuw bepaalden.
TITEL & BESCHRIJVING: houtsnede - gravure die "Het Laatste Avondmaal" toont; interieur met Christus en de apostelen verzameld rond een rechthoekige tafel en het lam op een schaal in het midden; uitzicht op Jeruzalem achter een rij zuilen aan de achterkant" en gedrukt rond 1570-1590 voor een Duitse Bijbel. Bladformaat: 109 x 143 mm of 4,3 bij 5,7 inch. De houtsnede verkeert in goede staat, heeft minimale marges rondom de illustratie, enkele kleine imperfecties volgens de foto, is rijkelijk ingekleurd en goed gegraveerd, met een groot contrast en exaltatie van het clair-obscur en de contouren van de figuren. Duitse tekst op de achterkant. Prachtige gedetailleerde gravure getekend met grote vaardigheid.
LITERATUUR/VERSPREIDING: Nagler 1858-79 / Die Monogrammisten (III.853.1.2); Bartsch / Le Peintre graveur (IX.565.1).
Verzending: via UPS, beschermd, VERZEKERD en volledig te volgen pakket. Geschatte tijd voor Europa 3-5 werkdagen. Verzending binnen één werkdag. U kunt verzending combineren als u meerdere artikelen bij ons koopt, wat geld en tijd bespaart.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513993448
Populaire zoektermen
uithuizen in Antiek | Boeken en Bijbelsarretje nof boekjes in Antiek | Boeken en Bijbelsoude boeken in Boeken en Bijbelsrembrandt bijbel in Boeken en Bijbelsbilz natuurgeneeswijze in Boeken en Bijbels1884 in Boeken en Bijbelsoude kinderboeken in Boeken en Bijbelsbavaria johann haviland in Antiek en Kunstantieke statenbijbel in Boeken en Bijbelsantiek serviesantiek speelgoedantieke boekentestament 1884 in Boeken en Bijbelsbilz in Boeken en Bijbelswintec zadel in Zadelsski 70 cm in Skiën en Langlaufeneetkamerstoelen almeremars automaatbunzlau schaaltjespaneeldeuren jaren 30 in Doe-het-zelf en Verbouwoska jurkenmuiden in Etsen en Gravuresbarbeque smoker in Houtskoolbarbecuesancre in Heren