Beschrijving
Kavel beschrijving
Beschrijving
Prachtig volume behorend tot de beroemde reeks "Guide impossibili" van Franco Maria Ricci, een van de meest verfijnde verwezenlijkingen van de Italiaanse uitgeverij van de twintigste eeuw.
Volledige titel: "Carpazia – Jazygia, Haiduchia, Gran Cumania, Selva Baconia en andere landen van de Kroon van Hongarije".
Oorspronkelijke uitgave in eerste genummerde oplage, behorend tot de beperkte oplage van 5000 exemplaren.
Uitgegeven onder redactie van Gianni Guadalupi.
Het boek is gedrukt op handgemaakt papier van Cartiere Miliani di Fabriano met een typografische opmaak in Bodoni-lettertype, volgens het verfijnde uitgeefontwerp van Franco Maria Ricci.
ARGUMENT VAN HET BOEK
Gewijd aan historisch Hongarije en de gebieden van de Kroon van Hongarije, voert het boek de lezer mee op een fascinerende reis door regio’s die tegenwoordig gedeeltelijk niet meer op landkaarten voorkomen of tot andere staten behoren, zoals Jazygia, Haiduchia, Gran Cumania en de Selva Baconia.
Door middel van de getuigenissen van Théodore Valério, Victor Tissot en Gustave Le Bon komt een getoonzet portret naar voren van een land dat, hoewel in het hart van Europa gelegen, reizigers in de negentiende eeuw verrassend exotisch leek. De uitgestrekte vlaktes van de Puszta, de Magyaarse dorpen, de volks tradition, de cavalerieritten, ontmoetingen met rovers en veedrijvers en de pracht van het Boeda van Oostenrijk-Hongarije verweven zich tot een verhaal vol charme, dat het unieke karakter van de Hongaarse cultuur weet te herstellen.
Zoals alle boeken uit de reeks "Guide impossibili" is het werk verrijkt met een rijk iconografisch aanbod bestaande uit gravures, kaarten en tijdsgebonden illustraties die de lezer begeleiden op een tocht door geschiedenis, kunst, landschap en reislectuur.
BIBLIOGRAFISCHE GEGEVENS
• Uitgever: Franco Maria Ricci, Milaan
• Reeks: Guide impossibili
• Curator: Gianni Guadalupi
• Teksten van: Théodore Valério, Victor Tissot, Gustave Le Bon
• Jaar van publicatie: 1990
• Pagina's: 198
• Oplage: eerste editie beperkt tot 5000 genummerde exemplaren
• Exemplaar nummer: 3215
• ISBN: 88-216-0562-0
• FMR-code: CL24-0562-8
• Compleet met originele uitgeversdoos
CONDITIES
Boek in uitstekende bewaarsstaat.
Interieurs schoon en goed bewaard.
Originele uitgeversdoos aanwezig en in uitstekende conditie.
_________________
"De sprankelingen van operetachtige Budapest onder de Habsburgers en de paardenepopees van de Puszta."
______
"Théodore Valério fotografeert, door middel van zijn verhalen, de unieke en kenmerkende allure van het Hongarije uit de negentiende eeuw; een land dat, hoewel het binnen de Europese grenzen ligt, extreem exotische kenmerken verbergt, niet alleen vanuit landschappelijk oogpunt maar vooral ook vanuit cultureel perspectief; in de passages gepubliceerd in "L’Artiste" in 1858 weet de Franse portretschilder depen te hanteren alsof hij een penseel vast houdt, en vertelt hij de culturele eigenaardigheden van de verschillende bevolkingsgroepen die de Hongaarse gebieden bewonen. Victor Tissot, journalist en schrijver, vertelt zijn avonturen in het magyaarse land tussen merkwaardige episodes met gevaarlijke rovers en eindeloze uitgestrekte wildernissen. Een onophoudelijke en onvoorspelbare route langs de meest ikonische plaatsen van Hongarije."
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
3x bekeken
0x bewaard
Sinds 14 aug. '26
Advertentienummer: a1529726462
Populaire zoektermen
karl may boekenzeldzame boekenantiek surinameoude leren boekengeneeskunde boekenantiek enkhuizenoude boekenantiek poezie albumantiek culemborgkarl may boekenvogel boekenantiek kerkboekjejoods antiekantiek dordrechtgoudhaantje kwastaardappelkistjesamiga monitor in Vintage Computerswandbord 1918 in Antiek | Wandborden en Tegelsvoigtlander skopar in Fotocamera's Analoogdeutz d15 te koop in agrarisch-tractorengitaar 1970 in Snaarinstrumenten | Gitaren | Elektrischcdr recordera hard days night dvd in cd-s-en-dvd-slintzaag voor vlees in hout-en-planken