Beschrijving
Kavel beschrijving
Auteur: Konstantin Dmitriyevich Balmont (. . )
Boektitel: Souchastie Dush: Ocherki ( : )
Taal: Russisch (Pre-reform orthografie)
Uitgever: State Printing House, Sofia ( )
Jaar van publicatie: 1930
Conditie: Zeer Goed (Binnenwerk bijna nieuwstaat / ongeopend)
Binding: Originele paperback / softcover
Aantal pagina's: 121
Zeldzame Russische Émigré-literatuur eerste editie – Onberispelijk UNCUT / ONGEOPEND exemplaar
Een uitzonderlijk zeldzaam, volledig ongesneden en ongeopend exemplaar van Souchastie Dush: Ocherki (Complicity of Souls: Essays) door de beroemde Russische symbolistische dichter Konstantin Balmont (1867–1942), gepubliceerd tijdens zijn post-revolutionaire ballingschap.
Geschreven tussen 1928 en 1930 in Capbreton, Frankrijk, dit boek werd in Sofia, Bulgarije, in 1930 gepubliceerd door de State Printing House. Het is gedrukt in de elegante pre-reformistische Russische orthografie, traditioneel geprefereerd door de Russische émigré intelligentsia die de Sovjet-linguïstische hervormingen verwierp.
Verzamelaarconditie en Hoogtepunt:
Deze kopie is een ware tijdcapsule. Het tekstblok aan de binnenkant verkeert in bijna nieuwstaat, ongelezen conditie, aangezien de bovenmarges van de pagina's volledig ongesneden/onopend blijven vanaf de drukpers. Het is bijna een eeuw onaangeroerd gebleven. De oorspronkelijke paperback-kaft en rug vertonen enkel lichte, natuurlijke gebruikssporen en lichte veroudering die passen bij de publicatie van 1930. De oorspronkelijke prijs van "25 leva" staat ongewijzigd op de achterflap.
Inhoudsbetekenis:
Het werk bevat een rijke collectie van 18 essays en literaire studies die Balmonts diepe spirituele verbinding met de Slavische wereld weerspiegelen. Het bevat gedetailleerde analytische hoofdstukken over Bulgaarse folklore, primitieve mythen en traditionele volksliederen. Opmerkelijk is dat het boek toegewijde kritische essays bevat over prominente Bulgaarse literaire figuren, zoals de "Patriarch van de Bulgaarse literatuur" Ivan Vazov, Nikolay Rakitin, Emanuil Popdimitrov en Nikolay Liliev.
Een voortreffelijke, investeringswaardige aanvulling voor serieuze verzamelaars van Russische Zilveren Eeuw-poëzie, émigré-geschiedenis en Slavische folklore.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
0x bekeken
0x bewaard
Sinds 21 aug. '26
Advertentienummer: a1529984371
Populaire zoektermen
karl may boekenzeldzame boekenantiek surinamebijbel 1930oude leren boekengeneeskunde boekenantiek enkhuizenoude boekenantiek poezie albumantiek culemborgkarl may boekenvogel boekenantiek kerkboekjejoods antiekwitteveen kleding in kleding-damesmazoutketel in Verwarming en Radiatorenprimera p11 in Ophanging en Onderstellowden gitaar akoestisch in Snaarinstrumenten | Gitaren | Akoestischdrift trike in Minibikes, Midibikes en Pitbikesmercedes 126 in Interieur en Bekledingferrari lego auto in speelgoed-duplo-en-legorabo scanner in scannersbureau 120 ikea in bureausphilips 88 inch tv in televisies