Soldaten en burgers - Ambrose Bierce

€ 200,00
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 5,95
90sinds 15 mei. '25, 23:47
Deel via
of

Kenmerken

AuteurAmbrose Bierce

Beschrijving

Soldaten en burgers
Ambrose Bierce
softcover
1949
214 pagina's

Verlucht met houtgravures van Jeanne Bieruma Oosting

Ambrose Gwinnett Bierce (Meigs County, Ohio, 24 juni 1842 - datum van overlijden onzeker, maar mogelijk december 1913 of begin 1914 en waarschijnlijk in Mexico) was een Amerikaans satiricus, schrijver van korte verhalen en criticus, uitgever en journalist. Hij is het meest bekend om zijn satirische woordenboek The Devil's Dictionary en het korte verhaal An Occurrence at Owl Creek Bridge. Zijn sardonische beschrijvingen gaven aanleiding tot zijn bijnaam Bitter Bierce. Zijn werk heeft de tand des tijds doorstaan, dankzij zijn heldere stijl en gebrek aan sentimentaliteit.

Bierce heeft verschillende boeken en vele korte verhalen gepubliceerd, waarin hij zijn oorlogservaringen op schrift stelt, zoals An occurrence at Owl Creek, Killed at Resaca en Chickamauga, maar heeft ook verschillende dichtbundels geschreven. Zijn Fantastic Fables was een voorloper van de grotesquerie dat aan het begin van de twintigste eeuw een literair genre op zich was, waarvan Edgar Allen Poe de bekendste vertegenwoordiger is.
Zijn beroemdste werk, The Devil's Dictionary, verscheen eerst als losse bijdragen in The Wasp. Een verzameling ervan werd in 1906 in boekvorm uitgegeven onder de titel The Cynics Word Book en kreeg pas (officieel) de naam die Bierce zelf prefereerde als zelfstandige zevende band van zijn verzamelde werken die in 1909 het licht zagen.

Hij wordt beschouwd als een meester van het "Pure Engels". Zijn zorgvuldige woordkeuze en beknopte stijl worden nog steeds gewaardeerd.

Inhoud:
  • Het voorval op de Owl Creek Brug
  • Een harde strijd
  • Parker Adderson, philosoof
  • Het gevecht in Coulter's Bergpas
  • Een zeker soort officier
  • Hij vond de dood bij Resaca
  • De Coup de Grâce
  • Een ruiter in de lucht
  • Chickamauga
  • Vermist
  • Het dichtgespijkerde venster
  • De man en de slang
  • Herinneringen aan een schipbreuk
  • De monnik en de dochter van de beul
  • Over een tweeling
  • Op wacht bij de dode
  • Een inwoner van Carcosa
  • De vreemdeling

Wat pagina's met bovenaan wat watervlekken.

Verder heel mooi exemplaar
zie foto's

Bij vragen contacteer mij gerust.
Bekijk ook andere aanbiedingen om te besparen in verzendkosten.
Verzendkosten zijn voor de koper.
Mogelijk via Relay Mondial- de Post - Post NL
Afhalen is mogelijk te Boekhoute, Oostende, Maldegem of Gent.
Advertentienummer: m2268539230