Anne Frank - Het Achterhuis [Tweede Druk] - 1947€ 25,00
Verreries Schneider - Charles Schneider - Tafelmiddenstuk -
€ 156,00
00sinds 24 mei. '25, 12:32
Beschrijving
Kleine coupe met gedrapeerd oranje en geel gesmolten glas op een pruimen douchevoet, ondertekend door SCHNEIDER, in uitstekende staat met een defect aan de binnenkant, te zien in zijn geheel en de schoonheid van de Schneider-coupe. We zijn dat kleine defect vergeten, dat niet zichtbaar is (zie foto's die deel uitmaken van de beschrijving).
Afmetingen:
Hoogte 11,8 cm
Diameter: 20,5 cm
ALS ARTISTE :
Charles Schneider was een Art Deco glasblazer, geboren in Elzas, Duitsland, in 1881. Later verhuisde Schneider naar Nancy, een van de belangrijkste steden in het oosten van Frankrijk in die tijd. In 1898 werkte Charles Schneider voor het glasbedrijf van Daum, en in 1902 voegde zijn broer Ernest zich daarbij. Terwijl Ernest meer bekend stond als een zakenman, koos Charles ervoor om te investeren in zijn creatieve talenten. Hij begon cursussen te volgen in graveerkunst, decoratie, tekenen en modelleren, onder de kundige leiding van Henri Berger. In 1904 solliciteerde hij aan de École des Beaux-Arts in Nancy en later in Parijs. Tijdens zijn opleiding begon hij een aantal Art Nouveau-bronzen standbeelden te produceren, allemaal ondertekend met «Ch. Schneider Nancy ». Vanwege de zeldzaamheid van deze beeldhouwwerken hebben deze objecten tegenwoordig grote waarde. In 1906 organiseerde Charles zijn eerste reeks tentoonstellingen in Parijs. In sommige archieven is te vinden dat Schneider bekend stond om het ontwerpen van vazen op zelfstandige wijze. Deze ontwikkelingen verklaren grotendeels waarom Charles en Ernest hun eigen bedrijf oprichtten, nadat ze in 1913 hadden geïnvesteerd in een kleine glasfabriek in Epinay-sur-Seine, onder de naam «Verreries Schneider». Naast de productie van de meest gangbare soorten glaswerk en laboratoriumbottels om de financiële werking van hun bedrijf te garanderen, begonnen ze een serie glaswaren te presenteren met naturalistische motieven in een nieuwe Art Nouveau-stijl die we tegenwoordig kennen. Schneider overleed in 1953.
Verpakking wordt met grote zorg gedaan, dubbel karton, verzending binnen 3 werkdagen. Met trackingnummer en verzekering. Ik wens iedereen veel succes met bieden.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1514191463
Populaire zoektermen
antiek glas en kristalkristal servies in Antiek | Glas en Kristalkrosno glas in Antiek | Glas en Kristaldaum glas in Antiek | Glas en Kristaloud glas in Antiek | Glas en Kristalrosenthal glas in Antiek | Glas en Kristalbuikfles in Antiek | Glas en Kristalbleikristall in Antiek | Glas en KristalVerzamelen in Antiek | Glas en Kristalluxval in Antiek | Glas en Kristaliittala vaas in Antiek | Glas en Kristalversace rosenthal in Antiek | Glas en Kristalglazen spuitfles in Antiek | Glas en Kristalglazen cakeschaal in Antiek | Glas en Kristalmultistrada 1260 in Ducatifrozen figuurtjespumps fuchsiaoude caviapinarello asolohemelmanligstoel gratisbloemen tasbluetooth speaker acculamp met kelken in Vloerlampen