Fries mes met zilveren heft, B.J. Jelgerhuis, Leeuwarden

280sinds 2 jul. '25, 15:53
€ 195,00
Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd via PostNL voor € 6,95
Deel via
of

Kenmerken

MateriaalZilver

Beschrijving

Fries zilveren mes, toegeschreven aan Bernardus Johannes Jelgerhuis uit Leeuwarden (Voet 522). Hij was werkzaam vanaf 1779.

Hij was reeds op zijn twintigste in 1779 meestersmid. Bernardus Johannes Jelgerhuis was de derde generatie in zijn familie, na zijn vader Johannes en zijn grootvader Bernardus sr.
Junior werd niet oud: 1759-1805. Kennelijk heeft hij de laatste jaren niet meer in Leeuwarden gewoond maar in Rijperkerk/Ryptsjerk, waar zijn vader ook al gewoond had en was overleden.

Het mes is fraai gedreven met twee soldaten aan weerzijden van het heft.

De ene soldaat staat in de houding met zijn musket naast hem, de andere soldaat speelt op een trommel. De voorstelling van soldaten is zeldzaam. Het lijkt erop alsof dit mes speciaal gemaakt is voor iemand die in het leger diende.

Het mes heeft als bekroning een ruiter te paard gehad. Deze ontbreekt helaas. Het lemmet is origineel en gemerkt met S.R.

Het mes is gekeurd met meesterteken BJ.

Datering: ca. 1779-1800.

Lengte van het mes: 26,5 cm. Gewicht: 106,8 gram.

25-02-1806

Wordt zorgvuldig ingepakt en GRATIS verzonden.

Passie voor antiek zilver, dat zit in ons DNA, al 20 jaar. Een hobby die steeds leuker wordt en die we nu ook willen delen met verzamelaars en andere geïnteresseerden. Passie voor (antiek) zilver waar elk item verschillend is. In vervlogen tijden met veel liefde en geduld door een zilversmid vervaardigd. Het draagt de tekenen van de tijd, maar dat is het mooie, ga even terug in de tijd, voel mee en deel met ons de liefde voor zilver.

Kijkt u ook eens bij de andere advertenties van Zilverwebsite of check onze website voor een verzameling van unieke zilveren antieke messen, Zeeuws paeremes, Fries oorijzer, Wilhelmina dubbeltjes armband, roomlepels, bonbonmandjes, broodmandjes, fruitschaal, soezenmandjes, suikertafeltje, beursbeugels, tasbeugels, bestek, doosjes, tabaksdozen, gespen, schoengespen, klederdracht, schorteslot, kraalhaak, miniaturen, kommen, schalen, religieus, rookgerei, naaigerei, gelegenheidslepels, bijbels met zilveren sloten en/of zilveren hoekstukken, pijpwroeters, parfumflesjes, ruiterknopen, horlogesleutel, zegelstempel, karaf, broche, broches, hoedenspeld, dasspeld, reverspeld, kraalhaak, schorteslot, historiepenning, munt, munten, vaasje, beker,
Moderne en antieke armbanden, oorbellen, ringen, hangers, ketting, halsketting, manchetknopen, broches, zilveren sieraden met granaat, edelsteen, carneool, diamant, roosdiamant, bloedkoraal, filigrain, Djokja, vintage, rookkwarts, Delfts blauw, Art Deco, Biedermeier, Art Nouveau, Victoriaans, chinees porselein, 17e eeuw, 18e eeuw, 19e eeuw, van Kempen en Begeer, Zinzi.
Advertentienummer: m2284889393