1900 orde kousenband hoge hoed set handschoenen stropdas

552sinds 30 jun. '25, 14:39
Bieden
Verzenden
Verzenden voor € 6,95
Deel via
of

Kenmerken

Bestemd voorDames

Beschrijving

Antieke set zwarte hoge hoed, kompleet met handschoenen en stropdas.
Van begin 20e eeuw, de hoed heeft aan de binnenzijde een wapenembleem van de orde van de Kousenband.
Er zit 1 paar handschoenen en een losse bij, een stropdas en de originele hoedendoos, de doos heeft duidelijke gebruikssporen vanwege z’n leeftijd.
De kleding is in goede staat, de hoed heeft 1 plekje op z’n bovenkant (zie foto’s). Er staat geen maat in, maar de binnenrand is 55cm.
Het embleem van een wapenschild aan de binnenkant heeft bovenin de tekst ‘’ Honi soit qui mal y pense’’ Het is het motto van de Britse ridderorde van de Kousenband, de hoogste van alle Britse ridderschappen en onderin het schild: ‘’Dieu et mon Droit’’. Dit betekent God en mijn recht. Dit is de wapenspreuk van de Britse monarchie.
Ridders en Dames van de Kousenband hebben het recht om het wapenschild van hun wapen te omringen met de kousenband en het motto.
Dit gebruik is ook te zien in het koninklijk wapen van het Verenigd Koninkrijk , met het motto van het koninklijk wapen, Dieu et mon droit , dat op een rol onder het schild wordt weergegeven.
Wordt goed verpakt verzonden, porto 6,95 euro voor koper.
Bieden via Marktplaats s.v.p.
Advertentienummer: m2284272482