Wandlamp (2) - Glas, Koper€ 39,00
Atmos klok, Kaliber 528-8 - Jaeger-LeCoultre - Glas, Messing
€ 1,00
10sinds 9 mei. '25, 13:15
Beschrijving
Jaeger LeCoultre Atmos perpetual motion klok, kaliber 528-8, serienummer 374910 gemaakt in 1973 (datum op de luchtdempers 28-8-73). Goede lopende staat, houdt nauwkeurig tijd (+/-5 minuten per week), het uurwerk is in goede staat, recent schoongemaakt, luchtdempers geïnspecteerd, werkt goed. De behuizing heeft enkele verkleuring vlekken (zie foto's en video voor meer details https://youtube.com/shorts/adyF3I9eLrM). Veilige verzending met dubbele doosverpakking.
De beroemde 'Atmos'-klok van Jaeger-Le Coultre werd voor het eerst ontwikkeld in 1928. De klok wordt automatisch opgewonden zonder enige tussenkomst van de eigenaar. Veranderingen in de luchttemperatuur zorgen ervoor dat de veer van de klok wordt opgewonden. Een verandering van temperatuur van één graad kan voldoende energie leveren om de klok enkele dagen te laten lopen, en de veer heeft genoeg energie in reserve om de klok een jaar lang te laten lopen. Energie wordt bespaard door de zeer langzaam bewegende draaiende slinger die slechts twee keer per minuut 'tikt'.
"De JLC ATMOS-klok is een van 's werelds meest innovatieve klokken, de Jaeger-LeCoultre Atmos is een visionair technisch meesterwerk. Aangedreven door atmosferische druk en temperatuurveranderingen, is het in wezen een perpetuum mobile, waardoor het jarenlang kan werken zonder menselijke tussenkomst. De Atmos is zo'n baanbrekende creatie dat het is gekozen als een traditioneel geschenk aan staatshoofden en hoogwaardigheidsbekleders".
De beweging is heel stil.
Waarschuwing!!! Deze klokken kunnen problemen hebben met opwinden in ruimtes met hoogstaande klimaatbeheersystemen (waar de luchttemperatuur zeer stabiel is). De klok mag niet worden verplaatst zonder de slinger te vergrendelen - beweeg de hendel aan de onderkant van de basis van links naar rechts. Om de tijd te veranderen, moet de minutenwijzer worden verplaatst door deze met de klok mee te draaien.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513585252
Populaire zoektermen
atmos klokfriese klokkenkoeienoog klok in Antiek | Klokkenflip klok in Antiek | Klokkenjohn thomas klok in Antiek | Klokkenlichtgevende klokchristiaan huygens klokathos klokkenmora klokkenbakeliet klokkoeienoog klokodo klokgustav becker klokkenklok in stolppalm bladerenluxe bloempot binnenroer optimistvolvo penta 280soepkipneil diamond goldtule rok 110 in Maat 110bakeliet plaat in Overige Vinylabstract schilderij naaktverzorgpony paard