Beschrijving



MaOf-tafellamp, model Presidente, met FASE-licentie, verguld in goud. Gouden chromen lampen zijn zeldzaam omdat hun productie veel minder was dan die van de geverfde exemplaren.

Lamp ontworpen door Industrias Fase (Luis Pérez De La Oliva en Pedro García Martín).

Het Spaanse bedrijf FASE had in de jaren 80 financiële problemen, stopte zijn activiteiten en verkocht zijn productielicentie aan het Duitse bedrijf MaOf dat, met lichte variaties op de originele ontwerpen, verder ging met het produceren van de FASE-modellen onder licentie.

De basis en het scherm zijn gemaakt van chroomgegoten staal in gouden kleur. De arm is gemaakt van massief hout en chroomgegoten staal in goud.

Dit stuk uit de jaren 80 heeft alle originele elementen, werkt correct en verkeert in goede staat van behoud; desalniettemin, zoals te zien is op de laatste twee foto's, heeft de lamp een kleine klap op de basis van de lamp en vlekken op de chroom van de arm en de kap. De originele diffuser van glas verkeert in perfecte staat: zonder "pluisjes", krassen en behoudt de transparantie. Het is een vintage artikel en daarom vertoont de lamp tekenen van de tijd. Gelieve de foto's goed te bekijken, omdat deze deel uitmaken van de productomschrijving.

De Fase Presidente is een icoon van het Spaanse industrieel ontwerp uit de jaren 60 en 70, mogelijk het meest bekende van alle Fase-ontwerpen. En dit komt niet alleen door de onbetwistbare esthetische schoonheid, maar ook omdat het talloze keren is gebruikt door art directors in de filmwereld, als 'attrezzo' voor vele Spaanse en internationale films die zich afspelen in de jaren 60 en 70: het bureaublad van Don Draper in Mad Men, Indiana Jones, Admiral Forrest Stark Treck, enzovoort.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Advertentienummer: a151730929172sinds 1 sep. '25, 11:12