J.&J. Kohn - Gustav Siegel - Fauteuil - Nee. 715/F - Beuken,

€ 1.100,00
20sinds 1 mei. '25, 13:01
Deel via
of

Beschrijving



Gustav Siegel – Fauteuil nr. 715/F – Ontworpen voor de Wereldtentoonstelling van 1900 in Parijs – Uitgevoerd door J. & J. Kohn, Wenen
Een entour example van vroege 20e-eeuwse Weense ontwerpen, deze fauteuil, Model nr. 715/F, werd ontworpen door de Oostenrijkse architect en ontwerper Gustav Siegel voor de Wereldtentoonstelling van Parijs in 1900, waar J. & J. Kohn hun innovatieve buisnieuw meubelstuk met groot succes tentoonstelden.
Vervolmaakt door het vooraanstaande bedrijf Jacob & Josef Kohn, belichaamt dit model de verfijnde elegantie van de Jugendstil (Art Nouveau)-beweging. De fauteuil is vervaardigd uit beukenhout, gebeitst in een warme roodbruine tint, met sierlijke krommingen en een minimalistisches silhouet die Siegel's moderne gevoeligheid weerspiegelen.
Hoewel het frame structureel stevig blijft, is dit stuk gerestaureerd en toont het duidelijke tekenen van ouderdom en gebruik. De zitkussen en lederen bekleding zijn latere vervangingen, en de originele messing poten ontbreken. Het oppervlak is zwaar versleten, met zichtbare krassen en vlekken die bij de leeftijd passen. Desalniettemin behoudt het zijn historische charme en betekenis, waardoor het een verzamelobject is met zowel decoratieve als archiefwaarde.
Specificaties:
Ontwerper: Gustav Siegel
Fabrikant: J. & J. Kohn, Wenen
Modelnummer: 715/F
Ontwerpjahr: 1899 (Parijse Expositie, 1900)
Geschatte periode: 1900–1910
materiaal: beukenhout, leer
Roodbruine vlek
Art Nouveau (Jugendstil)
Kleur: Bruin
Voorwaarde: Slecht – zwaar gebruikt met grote scheuren, schade of ontbrekende delen (gerestaureerd; zit- en bekleding niet origineel; messing poten ontbreken)
Land van herkomst: Oostenrijk
Referenties:
Kohn Catalogus, 1906, p. 28
Kohn Catalogus, 1916, p. 40
Renzi, Il Mobile Moderno, p. 28
Een zeldzaam en authentiek stuk van de Weense designgeschiedenis, rechtstreeks verbonden met de Wereldtentoonstelling van Parijs 1900.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1513314532