Markus Lüpertz (1941) - TTT & Markus Lüpertz

€ 350,00
00sinds 8 mei. '25, 13:03
Deel via
of

Beschrijving



Zeldzaam, handgesigneerde zeefdruk van de Duitse kunstenaar Markus Lüpertz (1941) in een afmeting van ongeveer 100 x 70 cm en een prachtig jazz-muzikantmotief.
Object: handgesigneerde, multicolor zeefdruk op hoogwaardig bontpapier
Kunstenaar: TTT & Markus Lüpertz
Gießen, Liebigcenter
Afmeting: ca. 100 x 70 cm
Jaar: 2015
Techniek: Zeefdruk op handgeschept papier
Handtekening: met de hand ondertekend
Conditie: zeer goed (zie foto's)
Zeldzaam verzamelobject!
Het verhaal van A.R. Penck, Markus Lüpertz en de band "TTT (Triple Trip Touch)"
Aan elke muzikant van de band TTT (Triple Trip Touch, vrij vertaald: Drie op weg naar aanraking) wordt een T toegewezen. Hiermee wordt het EGO geëlimineerd en vervult de muzikant zijn taak in het muziekstuk, dat hij solo of met andere ontwikkelt, andere T's in deze alleen geïmproviseerde structuur. Het ontstane muziekstuk is een uitdrukking van de geest van de tijd en de motivatie van de muzikanten voor het instrument.
Die band werd als zodanig in 1984 door A.R. Penck alias Ralf Winkler, Frank Wollny en Heinz Wollny in New York opgericht. New York was het vertrekpunt voor vele nieuwe T's zoals Lawrence Butch Morris, Reverend Frank Wright, Billi Bang Walker, Denis King Charles, Frank Lowe, William Parker, Jeanne Lee, Clarence C Sharpe en Lile Ellis.
Vanuit Londen toerde de band door Frankrijk, Engeland, Duitsland, Italië, Zwitserland, Brazilië, Ierland, Denemarken en Finland. Nadat Heinz Wollny zich in Ierland had gevestigd, werd Frank Wright naar Rotterdam gehaald en woonde daar als studiomuzikant in de Thelonius Monk Club. Willem en Coen Albert stonden aan zijn zijde.
Na de dood van Frank Wright speelde de nieuwe TTT met Alan Silva, Butch Morris, Louis T. Moholo, Jeanne Lee en Gunther Hampel, onder meer in de Keulse Stadtgarten. Door zijn vriendschap met Ingo Kümmel kwamen Jesus Kanneloni en later Frank Köllges bij de band. Nadat Ralf (A.R. Penck) in Ierland verbleef, nam Markus Lüpertz het stokje over van A.R. Penck aan de piano.
De verzending gebeurt goed verpakt, verzekerd en met trackingnummer via DHL.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1513527336