Deur - 19e eeuw - donkere kloosterdeur€ 1,00
Kyoto ware - by Kenji Suzuki (1935~2010) - Theekom -
10sinds 28 jul. '25, 18:26
€ 121,00
Beschrijving
Het is een Tenmoku-theekop van Kyoto-ware. Theekop van een edelman (Tenmoku-theekop, witte porselein) door Hosen (Antoku). Het is een theekop die helemaal wit is, volledig wit.
Wit, beschouwd als de meest nobele kleur in het confucianisme, is ook populair onder Japanners, en witte porseleinen kommen worden gezegd de sneeuw te vertegenwoordigen.
Kenji Suzuki (1935~2010)
Navy Blue Ribbon Medal, bestuurslid van de Japan Exhibition Association, directeur van de Japan Machinery Manufacturers Association
1935: Geboren in de prefectuur Kyoto
1953: afgestudeerd aan de Kyoto City Fushimi High School, afdeling keramiek
1957: Afgestudeerd aan de Universiteit van Kyoto Stad, Faculteit Keramiek
1958: Voor het eerst geselecteerd voor de 13e Nitten Tentoonstelling.
1959: Voltooid aan de Kyoto City University of Arts, Ceramics Department
Gestudeerd onder Shimizu Rokubei VI
Bouwde een oven in Sennyuji Torin-cho, Higashiyama-ku, Kyoto.
1960: Ontving de Burgemeesterprijs op de Kyoto-tentoonstelling
1963: Ontving de Medaille met lint
Tentoongesteld op de Overseas Selection Exhibition voor hedendaagse ambachten
1965: Toegelaten aan de Universiteit van Kyoto, Faculteit voor Keramiek
Diende als docent onder Shimizu Rokubei VII
1967: Diende als rechter op de Kyoto Tentoonstelling
Ontvangen van de Special Selection en Hokuto Award op de Nitten Tentoonstelling
1968: Diende als rechter en raadsapproe at de Gendai Kogei Tentoonstelling.
1970: Diende als rechter bij de Kyushu Prefectuur Handwerks- en Kunsttentoonstelling.
1972: organiseerde hij zijn eerste solotentoonstelling in het Kitahama Mitsukoshi warenhuis in Osaka.
1973: Ontvangst van een Speciale Selectie op de 5e Nitten Tentoonstelling
1975: Aangeraden om te worden aangewezen om deel te nemen aan de Nitten Tentoonstelling
1976: Verhuisde zijn keramiekoven naar Yamashina Oiwake-village in Kyoto
Tentoongesteld op de Nitten Tentoonstelling van Opdrachtkunstenaars
1977: Diende als rechter en raadsheer bij de Japan New Crafts Tentoonstelling.
Hield een solotentoonstelling in het Shijo Takashimaya warenhuis in Kyoto.
Sindsdien heeft hij regelmatig solo tentoonstellingen gehouden.
1980: Geschilderd een muurschildering in de centrale hal van de Shiga Prefecturale Bibliotheek
Maakt keramische panelen
1981: Tentoonstellingen op de Kyotogeschool Hedendaagse Keramiek 12-persoons Tentoonstelling
1988: Diende als rechter op de Kansai-tentoonstelling
neemt deel aan de oprichting van de Vereniging van Japanse Machinefabrikanten
1990: dient als lid van de raad van de Japan Machinery Manufacturers Association
Dient als jurylid bij de 22e Nitten Tentoonstelling
1991: Dient als jurylid bij de eerste Nitten Tentoonstelling.
Wordt lid van de Nitten Tentoonstelling
Wordt directeur van de Japan Machinery Manufacturers Association
1998: Winnaar van de Uchikado Prime Minister's Award op de 8e Nitten Tentoonstelling
Dient als jurylid bij de 30e Nitten Tentoonstelling
2001: Tentoonstellingen bij de tentoonstelling van de Vereniging van Handwerkskunstenaars in de prefectuur Kyoto,
Tentoonstelling in Edinburgh in het Verenigd Koninkrijk
Houdt een tentoonstelling ter herdenking van zijn 45-jarig jubileum in keramiek maken.
2003: Dient als jurylid bij de 35e Nitten-tentoonstelling
2004: Wordt lid van de Raad van de Nitten Tentoonstelling
Organiseerde een jubileumtentoonstelling ter gelegenheid van haar 70e verjaardag. 2005: Ontving de Culturele Prijs voor Verdienste van de prefectuur Kyoto. 2010: Overleden op 22 april.
Tenmoku Tianmu
Een van de charme's van Tenmoku-theebekers is hun unieke vorm.
De basis is een kleine, ronde voet die in een zachte boog omhoog komt.
en is licht taps toelopend en gebogen van het lichaam naar de mond, waardoor het een zogenaamde schildpadvormige mond krijgt.
Ook kan de glazuur door de verhitting bij hoge temperatuur en sterke reductie van de rand loslaten.
zoveel van hen zijn voorzien van een gouden of zilveren ring, een fukurin genoemd, om dit te voorkomen.
Een blik op de voet. De voet van een Tenmoku-theeschaal is uiterst klein en zeer ingewikkeld, zonder fluctuaties in de graveermerken die te zien zijn op Japanse theeschalen.
Van de aardekleuren af te leiden, is te zien dat het deeg erg fijn is en hard is gebakken. Het wordt geleverd met een speciale standaard genaamd een edele standaard waarop een Tenmoku-theekop wordt gepresenteerd.
En het zal er formeler uitzien als u het daarvoor gebruikt.
Kyo-yaki/Kiyomizu-yaki is een soort keramiek die rond de stad Kyoto wordt gemaakt. Oorspronkelijk was Kyo-yaki de algemene term voor aardewerk dat in Kyoto werd vervaardigd, en Kiyomizu-yaki was de naam voor het aardewerk dat werd gemaakt op de route naar Kiyomizu-dera. Een kenmerk van Kyo-yaki en Kiyomizu-yaki, in tegenstelling tot die uit andere productiegebieden, is dat er veel verschillende soorten aardewerk worden gebakken met behulp van diverse technieken. Elke tegeloven heeft andere kenmerken, en er wordt een groot assortiment aan aardewerk gebakken, waaronder gekleurd aardewerk, geverfd aardewerk, tenmoku-aardewerk, celadon-aardewerk en poederaardewerk.
Naast 'theeceremonie' en 'bloemschikken' heeft Kyoto ook een verscheidenheid aan traditionele kunsten en cultuur, zoals 'kodo', waarbij geurende hout wordt verbrand en de geur die ervan opstijgt wordt gewaardeerd, evenals een overvloed aan Kyoto-gerechten en Japanse zoetigheden die alleen in Kyoto te vinden zijn. Kyo-yaki en Kiyomizu-yaki zijn ontwikkeld samen met deze traditionele Japanse culturen.
Zelfs vandaag de dag, wanneer massaproducten gemeengoed zijn geworden, blijven Kyo-yaki en Kiyomizu-yaki de traditie van handgemaakte keramiek voortzetten en hebben ze een onwankelbare positie verworven als het representatieve keramiek van Japan.
Klantinformatie
Verzendingsmelding en tracking
De verzending wordt verzonden via Japan Post met snelle levering en een track & trace-nummer.
Houd er rekening mee dat het artikel veilig wordt verpakt, wat betekent dat het pakket groter en zwaarder kan zijn dan het product zelf.
We zullen u ook via e-mail op de hoogte brengen van logistieke updates.
Houd er echter rekening mee dat Japan Post de koeriersbedrijven in het buitenland niet kan controleren.
Controleer alstublieft uw e-mail voor updates over de verzending en gebruik het meegeleverde traceernummer om uw zending te volgen. We raden aan om het pakket zelf te traceren met behulp van de verstrekte logistieke informatie.
Conditie van antieke items
Aangezien dit een antiek voorwerp is, kan het originele vouwlijnen, vlekken, beschadigingen en andere tekenen van leeftijd vertonen.
Raadpleeg de foto's in de advertentie voor een overzicht van de staat, maar houd er rekening mee dat het moeilijk is om alle details via foto's vast te leggen.
Aanvullende kosten, toeslagen en verklaring
Extra kosten zoals douanerechten, invoerbelastingen, inklaring en verwerking kunnen tijdens verzending van toepassing zijn.
Wij zullen de productprijs (definitief veilingbodbedrag) nauwkeurig aangeven voor douanedoeleinden.
Als u specifieke wensen of zorgen heeft, neem dan vooraf contact met ons op.
Deze kosten worden op een later moment door de betrokken partijen aan u in rekening gebracht, indien van toepassing.
4. Belangrijke informatie voor Italiaanse klanten
Op basis van recente informatie van Japan Post zijn er enkele logistieke problemen met zendingen naar Italië, zoals een grotere kans op douanekosten, vertragingen of onnauwkeurigheden in de tracking-updates.
We vragen Italiaanse klanten vriendelijk om deze mogelijke problemen te begrijpen bij het plaatsen van een bod.
Dank u voor uw begrip en steun.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1516336802
Populaire zoektermen
antiek revolverAntiek | Overige Antiekrevolver antiekantiek harnasantiek vuursteen pistoolantiek revolverkanon antiekjapans antiekjachtgeweer antiek husqvarnaantiek wapenantiek mesantiek kanongeweer antiek vuursteenmusket antiek4x4 truck in Campersplantenbak 100x100x40 in Bloembakken en Plantenbakkenlichttent in Fotografie | Fotostudio en Toebehorenshrimp in Vissen | Aquariumvissenferro concepts in Militaria | Algemeencitroen in Modelauto's | 1:24jura onderhoud in Koffiezetapparatenaudi a4 b5 einddemper in Uitlaatsystemenwalraven meubels in Fauteuilshoogeveen in Fietsonderdelen