Beschrijving

Deze handgesigneerde aquatint van Willem Witsen uit 1898 toont een boerin die wast in een landschap, gemaakt in duidelijke aquatint die zijn Brabantse periode weerspiegelt.



Schitterende aquatint-ets op papier van een boerin bezig met de was, met op de achtergrond een boerderijtje, bomen en heide. Bijzonder mooi en trefzeker weergegeven rond 1898-1899 door Willem Witsen (Amsterdam, 1860–1923), in de periode dat hij in Brabant woonde en werkte.

Willem Witsen was een Nederlandse schilder, etser, tekenaar, graficus en lithograaf. Hij volgde tekenlessen aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam (1876–1884) en van 1883–1887 aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen. Vanaf 1878 was hij bestuurslid van Arti et Amicitiae.

Hij woonde en werkte onder meer in Amsterdam, Antwerpen, Ede, Laren (NH), Lage Vuursche, Dordrecht en Camden (Londen, 1888–1891), en vestigde zich vanaf 1891 weer in Amsterdam. Hij maakte tevens reizen naar Leipzig, Venetië, San Francisco en in 1921 naar Java.

Witsen ontving prijzen op de Wereldtentoonstelling in Parijs (1900) en St. Louis. Hij wordt beschouwd als een uitstekend en begaafd etser van aquatint-etsen.

Zichtmaat: 25 × 17,5 cm
Conditie: Uitstekend



Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    18x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 19 sep '25
    Advertentienummer: a1518209263