Beschrijving

Deze geglazuurde steatiet-scarab uit circa 1550–1070 v.Chr. is gewijd aan Ma’at en toont hiërogliefen met Ma’at op de achterzijde, voor een authentieke band met het oude Egypte.



Een oude Egyptische geglazuurde steatieten scarabee versierd met hiërogliefen aan de achterzijde. De voorzijde toont een gestileerd hoofd en clypeus, gevormd uit ingekrasde lijnen. Lineaire strepen markeren de elytra. Aan de achterzijde bevinden zich diverse hiërogliefen, waaronder een zittende figuur van Maat, met een gestileerde ‘ankh’ aan haar zijde. Twee andere tekens, mogelijk veren, bevinden zich onder haar.

Ma’at was de Egyptische godin en personificatie van waarheid, harmonie, wet en rechtvaardigheid. Ze werd afgebeeld met een ooievaarveer, symbool van waarheid. Ze vertegenwoordigde de principes die elke Egyptische burger in hun dagelijks leven moest volgen. Ze was vooral belangrijk in het hiernamaals en tijdens de ‘Weegproces van het Hart’, waarbij het hart van de overledene werd gemeten aan de veer van Ma’at.

Afmetingen: L 1,4 cm x B 1,1 cm

Provenance: Ex Mustaki Collectie, begin 20e eeuw, VK.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    0x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 2 nov '25
    Advertentienummer: a1519731046