Beschrijving

Neolithische gepolijste bijl van steen, 110 mm hoog, 15 mm breed, 20 mm diep, oorsprong Frankrijk, circa 5000 v.Chr., in goede gebruikte staat met veilinghuis provenance uit een privécollectie.



Veilinghuis herkomst, voorheen privécollectie.

Het polijsten van vuursteen markeert zo'n belangrijke technologische vooruitgang dat archeologen dit gebruiken om de grens tussen het Mesolithicum en het Neolithicum te trekken.

De gepolijste vuursteenbijlen maakten het mogelijk om het land te bewerken – daarmee konden grote bomen worden omgehakt zodat er ruimte kwam voor velden. Maar deze bijlen werden ook gebruikt bij de bouw van huizen en hekken, of wanneer brandhout moest worden gehakt. Naast gereedschappen konden bijlen ook belangrijke rituele en sociale functies vervullen. In de loop van de Neolithische periode veranderde de vorm van de bijlen. Eerst waren ze ‘punt-achter’, daarna werden ze dun-achter en uiteindelijk dik-achter.

Dit exemplaar is fijn en gelijkmatig gepolijst en lijkt te zijn gebruikt totdat het bot werd.

Verzonden Royal Mail met tracking


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    8x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 3 dec '25
    Advertentienummer: a1520637293