Beschrijving



  • Titel:
  • Lajos d’Ébneth (1902 -1982) - Komposition
  • Geschatte waarde:
  • €300.0
  • Belangrijk:
  • Winnende biedingen zijn exclusief 9% koperbescherming + €3

    Kavel beschrijving
    Original zeefdruk in 4 kleuren, door de betekenisvolle constructivistische kunstenaar LAJOS d’Ébneth met potlood gesigneerd.

    Uit: Galerie Werner Kunze 10 jaar, Mappe II -- 7 serigrafieën op stevig Velin-papier. Inhoud zijn werken gemaakt tussen 1926 en 1966 door de volgende kunstenaars: Anne Beothy-Steiner, Lajos d'Ebneth, Dirk Koning, Yves Laloy, Lou Loeber, Thilo Maatsch en Neechama Szmuszkowicz.

    Compositie 1926/1970

    Nummer: Zonder
    Papier: Impression d'Art Wove-Papier
    Beeldgrootte: 31 x 38,5 cm
    Papiergrootte (of bladgrootte): 37 x 51 cm
    Toestand: In goede staat. Minimale schimmelvlekken aan de voorzijde. Vuiltjes aan de achterzijde. Zie foto’s.

    VITA LAJOS d’ÉBNETH

    Geboren 1902 in Szilágysomlyó (nu imleu Silvaniei, Roemenië); overleden 1982 in Lima.
    Studie van beeldende kunsten en architectuur in Boedapest. In 1922 leerling van Franz Stuck in München. In 1923 verhuisde hij naar Berlijn en kwam in contact met de kunstscene rondom László Moholy-Nagy en Herwarth Waldens galerie »Der Sturm«. Aandoening tot constructivistische abstracte schilderkunst met nauwe contacten onder andere met bewegingen van de Dadaïsten, Constructivisten en De Stijl. Intensief contact met Kurt Schwitters. Vanaf 1925 diverse schilderijen, reliëfs, collages, typografische ontwerpen, reclame-illustraties, een mechanisch blind-theater en architectonische ontwerpen.

    Tentoonstellingen in de galerie »Der Sturm«. 1926 mede-uitgever van het kunsttijdschrift Het Woord, 1927 ontwerpen Grafisch ontwerp (tijdschrift i10). Lid van de Berlijnse groep »Die Abstrakten«. 1927 uitnodiging van Walter Gropius tot het Bauhaus Dessau. 1929 tentoonstelling »Film en Foto« van het Deutscher Werkbund Stuttgart. Vanaf 1935 vervaardiging van expressionistische figuratieve schilderijen en toenemende arbeid aan beelden. 1947 meerdere tentoonstellingen van zijn sculpturen in de VS. 1949 verhuis naar Peru. 1982 overleden in Chaclacayo, Lima

    Bron: home is where my art is - een bezoek aan Carl Laszlo en de Ungarische avant-garde. Ferenc Kréti, MOLOKO VERLAG 2025.


    Hét online veilinghuis voor jou!

    Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


    Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Ga snel naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    1x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 13 jun '26
    Advertentienummer: a1527272219