Beschrijving

Japans Takaoka kunstmetaal bronzen bloemenvaas uit de Shwa-periode, versierd met chrysant en de Vier Lieden; 24,5 cm hoog en 17 cm breed, in uitstekende staat, origineel/officieel.

  • Titel:
  • Japans Takaoka kunstmetaal bloemvaas – Chrysanthemum & Four
  • Geschatte waarde:
  • €150.0
  • Belangrijk:
  • Winnende biedingen zijn exclusief 9% koperbescherming + €3

    Kavel beschrijving
    Een Japanse kunstmetaal bloemvaas in de Takaoka-traditie
    Versierd met de chrysant en de Vier Heren (shikunshi) – pruikenboom (plum), lelie, bamboe en chrysant
    Ruim formaat: 24,5 cm hoog, 17 cm breedst, met een opening van 8 cm

    Een stijlvolle Japanse kunstmetaal bloemvaas in de Takaoka-traditie, gegoten in legering en versierd met chrysant en de klassieke Vier Heren (shikunshi). Met een hoogte van 24,5 cm en een breedte van 17 cm vormt hij een indrukwekkende presentatie, uitstekend geschikt voor een formele nis, schoorsteenmantel of een arrangement op een kabinet. Zowel als werkende ikebana-vaas als als decoratief metaalwerk spreekt hij Europese verzamelaars van Japanse decoratieve kunsten sterk aan. Een bijpassende tweede vaas is afzonderlijk verkrijgbaar in dezelfde veiling.

    Takaoka, in het huidige Prefectuur Toyama, is al vier eeuwen lang het historische centrum van Japans gegoten metaalbewerking en werd in 1975 aangewezen als een nationaal traditioneel ambacht.

    De Vier Heren (shikunshi) – pruimbloesem, orchidée, bamboe en chrysant – zijn de vier planten van de klassieke Oost-Aziatische schilderkunst, elk vertegenwoordigt een seizoen en een Confuciaanse deugd. De pruim staat voor veerkracht in de winter, de orchidée voor stille adel, de bamboo voor oprechte integriteit, en de chrysant voor serene uithoudingskracht tot in de herfst. Samen vormen ze een van de meest gecultiveerde decoratieve thema’s in Aziatische kunst, waarmee de smaak en opvoeding van de eigenaar worden gesignaleerd.

    Traditioneel werden vaasjes van dit type in Japanse ontvangstruimtes en boeddhistische altaren in bijpassende paren tentoongesteld, waar evenwichtige flankerende vazen een centraal ruimte kaderen. Een bijpassende tweede vaas is afzonderlijk verkrijgbaar in dezelfde veiling – de twee kunnen door een koper herenigd worden die die opstelling wil doen herleven.
    In een Europese interieur werkt een vaas zoals deze op een schoorsteenmantel, een consoletafel, een dressoir of als flankering van een groter centraal object. Gebruik voor ikebana of simpelweg ter decoratie geeft het een rustige formele sfeer aan een ruimte.

    De vaas wordt omschreven als dead-stock – bewaard in opslag na een periode van vertoon – met slechts geringe oppervlakteschade en verder een schone, goed bewaarde staat.
    Een stijlvol, formeel bevredigend stuk binnen een gekweekte decoratieve traditie.

    Verzending & Afhandeling
    Wij verzenden wereldwijd via DHL of EMS met volledige verzekering en tracking. Professioneel verpakken zorgt voor veilige aankomst; gecombineerde verzending mogelijk voor meerdere aankopen. Lokale douanekosten zijn voor rekening van de koper.

    Verkoper Garantie
    Wij zijn gespecialiseerd in authentieke Japanse metaalbewerking en garanderen de authenticiteit van dit stuk. Vragen welkom – wij reageren binnen 24 uur.

    1613


    Hét online veilinghuis voor jou!

    Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 75.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


    Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Ga nu naar de website van Catawiki om mee te bieden op dit item
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    2x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 24 jul '26
    Advertentienummer: a1528983166