Schrijfkist uit 19de eeuw

€ 150,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 5,99 of thuis voor € 8,75
Thuisbezorgd voor € 14,50
1224sinds 8 apr. '25, 19:01
Deel via
of

Beschrijving

Een mooie en complete Victoriaanse schrijfkist. Donkerrood van kleur (rozenhout?). Afmeting: 45,5 cm bij 25 cm (50 cm geopend) en 16 cm hoog. Flinke afmetingen voor een schrijfkist uit het midden van de negentiende eeuw.

Het schrijfblad is van groenfluweel en de vakken onder het blad zijn gedeeltelijk bekleed met rode vilt.
Er zitten, naast de grote lade aan de zijkant, natuurlijk ook “geheime” laatjes in. De schrijfkist heeft nog steeds een goedwerkend slot, met sleutel. Er zitten twee originele inktpotjes bij. Ook kun je er twee kandelaars opzetten, maar die zijn er later bij gekomen. Niet origineel, maar wel leuk.

Het koper/messing beslag zit er met handgemaakte stalen schroefjes op vastgemaakt, wat duidt op de periode voor 1850. Er zit een blanco koperen/messing cartouche in de deksel. Het frontje voor de sleutel is er later opgezet, maar past helemaal bij het geheel.

Het is een eyecatcher op uw bureau, in een pronkkast of op tafel, maar ook handig om er kleine administratieve dingen in te doen.

Ik verkoop deze mooie en complete schrijfkist, omdat ik er, naast deze, nog vier heb en dat is misschien iets te veel van het goede 😊.

Ik heb er veel foto’s bij gezet, zodat het duidelijk is wat voor een mooie kist dit is, maar wel één van bijna 200 jaar, met dus een paar littekentjes. Ook zat er nog iets van een verkoop beschrijving bij uit 1976. Vond ik wel leuk om te bewaren.
Advertentienummer: m2255191530
Overige advertenties van Korterik-Kranenberg
Meer van Korterik-Kranenberg