Beschrijving

Handgemaakt Byzantijnse icoon.
Icoon is voorzien van een Riza, dat alleen de gezichten van de afgebeelde personen vrij laat.
(Riza van Sterling zilver niet gemerkt wel getoetst)

Afmeting 16 x 13 cm.
(1119)

De heilige martelaren Raphael, Nicholas en Irene leden het martelaarschap door de Turken op het eiland Lesbos Griekenland , op heldere dinsdag ( 9 april 1463), na de val van Constantinopel . St Raphael was de abt van Karyes in de buurt van het dorp Thermi op het eiland. Sint Nicolaas was een diaken in het klooster en Sint Irene was de 12-jarige dochter van de burgemeester van Thermi. De drie heiligen waren in het klooster met de dorpsleraar en de vader van St Irene toen de Turken het overvielen. Sts. Raphael, Nicholas en Irene of Lesbos worden op 9 april en op de dinsdag van Bright Week door de kerk herinnerd.
Deze heiligen waren ongeveer 500 jaar na hun martelaarschap onbekend tijdens de Turkse bezetting van Lesbos. In 1959 verschenen de drie heiligen aan de mensen op Lesbos in dromen en visioenen. Ze begeleiden opgravingen van hun eigen graven, riepen mensen tot bekering en genazen vele soorten ziekten.

CATOOTJESKRAAM

is een webshop in o.a. antiek, verzamelitems, stoer en curiosa, die in September 2016 online is gegaan.
Dagelijks zijn wij op zoek naar unieke items in binnen- en buitenland, zodat wij wekelijks onze collectie kunnen aanvullen.
Zo blijft het leuk om geregeld onze webshop te bezoeken.
In onze slideshow staan de laatste nieuwe aanwinsten die we speciaal voor jou gevonden hebben, en waarmee je je interieur een eigen draai kunt geven.

Je kunt bij ons ook veilig betalen met I-DEAL
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Oosterhout
29x bekeken
1x bewaard
Sinds 25 sep '25
Advertentienummer: m2315134290