Vintage kamferkist, reiskist teakhout

Gereserveerd
Ophalen of Verzenden
Verzenden voor € 85,00
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
511sinds 1 mei. '25, 10:47
Deel via
of

Beschrijving

Strakke oude reiskist / kamferkist (koloniale kist) met twee metalen hengsels aan weerszijden en ijzeren hoekstukken. Aan de voorkant zitten nog oude stickers en een naamplaatje op het deksel. Deze kist is afkomstig van het stoomschip de SS Radja (hoofdmachinist). Het heeft een aantrekkelijk "geleefd". Uiteraard met de nodige gebruikssporen en enkele oude restauraties, die de kist veel karakter geven. Kan ook als klein bijzettafeltje of bankje gebruikt worden. Zeer decoratief en een stukje geschiedenis in huis.
Deze kampferkisten, die gemaakt zijn om tegen een stootje te kunnen, werden in het Verre Oosten gebruikt/gemaakt als transportkisten maar deden ook dienst als opbergkist voor kleren om het motvrij te houden. Het kampferhout, dat een typische geur heeft, heeft een natuurlijke afweer tegen motten. Door het niet al te grote formaat is het makkelijk in te passen.
  • Houtsoort: Kamfer en teakhout.
  • Stijl: Koloniaal / Engels.
  • Periode: Omstreeks 1950.

Bijzonderheden:
  • In authentieke staat.

Hoogte: 49 cm.
Deksel: 104 x 52 cm.
Prijs: €350,- (artikelnummer 003629)
Heeft u interesse? Stuur gerust een mailtje of bel naar 06-111 403 11.
Kopiëren van bovenstaande tekst niet toegestaan.
  • U kunt bij ons pinnen of eenvoudig bestellen en betalen met Ideal of Bancontact.
  • Alles is vrijblijvend te bezichtigen in de verkoopruimte in Oosterhout.
  • Bel of mail voor bezichtiging of reserveren.
  • Bezorgen van meubelen is mogelijk. (wij adviseren altijd eerst even het meubel te komen bekijken).
  • Kleinere items kunnen verstuurd worden, verzekerd en zorgvuldig verpakt.

Van Gils Antiek in Oosterhout (NB) is een kleinschalige, groeiende antiekhandel (geen taxaties, geen inkoop van particulieren,/inboedels). Wij hebben zeer regelmatig nieuwe voorraad; wat er nu niet is, hebben we volgende week misschien wel. We houden de prijzen zo laag mogelijk en nemen genoegen met een kleine marge. Elk antiek stuk heeft een eigen karakter; geschiedenis die gezien mag worden. Het patina van het hout, sporen van gebruik van honderden jaren, invloed van licht, oude aanpassingen; dat is wat een stuk uniek maakt. Bij ons vindt u geen meubelen die als nieuw lijken of replica’s. Uiteraard wel nagekeken en klaar voor gebruik. Bij ons koopt u antiek met karakter!
Advertentienummer: m2263224866