Beschrijving

Een schitterend en authentiek Art Deco olie- en azijnstel uit de gewilde "Hella"-serie, geproduceerd in de jaren '20/'30 in het voormalige Tsjecho-Slowakije (vermoedelijk door de bekende aardewerkfabriek Bihl).

Dit stel is gemaakt voor de Franstalige markt en is voorzien van de klassieke, sierlijke opdruk 'Huile' (olie) en 'Vinaigre' (azijn). Het servies heeft een prachtig geometrisch patroon in helderblauw en okergeel, aangebracht met de voor die periode zo kenmerkende airbrushtechniek (Spritzdekor).

Uniek: De oliefles is nog voorzien van het originele keramische dopje. Deze dopjes zijn in de afgelopen 90 jaar bijna overal verloren gegaan, wat deze set extra zeldzaam en verzamelwaardig maakt.

Merkteken: Beide flessen dragen het originele blindstempel/merkteken "Hella" aan de onderzijde.

Conditie: De set verkeert in een prachtige vintage staat passend bij de leeftijd. Het glazuur vertoont het karakteristieke, authentieke craquelé wat het setje veel karakter geeft. Het tuitje van de olie fles heeft een klein chipje, zie foto’s. Het tuitje van de azijn fles en de handvatten zijn netjes.

Vorm: Vierkante flessen met handvat en tuit.Een absolute eyecatcher voor de liefhebber van Art Deco design, vintage keukengerei of om een bestaande "Hella" keukenset weer compleet te maken.

Vraagprijs: € 55,- (of doe een goed, reëel bod naar waarde)

Ophalen heeft de voorkeur, maar verzenden is mogelijk. Bij verzending wordt de set uiteraard extreem zorgvuldig en dik ingepakt in bubbeltjesplastic en een stevige doos (risico en verzendkosten voor de koper).
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Rotterdam
11x bekeken
0x bewaard
Sinds 13 sep. '26
Advertentienummer: m2442261826