Fauteuil - Hout - Savonarola-stoelen paar

€ 1,00
00sinds 16 mei. '25, 05:01
Deel via
of

Beschrijving



Paar Savonarola stoelen van gebogen hout, met vloeiende sluitbeweging (niet helemaal identiek in kleur). Ze werden "icasse" genoemd vanwege hun X-vormige constructie, die waarschijnlijk geïnspireerd was op de Romaanse stijl. Ze werden vooral gebruikt in adellijke residenties. De term Savonarola is afgeleid van de naam van Girolamo Savonarola (1452-1498), uit wiens tijd de stoel van dit type dateert. Hij staat bewaard in zijn cel in het klooster van San Marco in Florence, waar hij van 1482 tot aan zijn dood woonde.
Ze zijn voorzien van pennen waarmee ze kunnen worden opgevouwen en in krappe ruimtes kunnen worden opgeborgen en van een rugleuning die door middel van vergrendeling kan worden geplaatst (bij één van de stoelen, zoals te zien op de laatste foto, ontbreken enkele bouten, maar dit brengt de goede werking en stabiliteit niet in gevaar). Deze laatste is fraai gesneden en de uiteinden van de armleuningen zijn voorzien van leeuwenkoppen. Op de voorlaatste foto is een defect zichtbaar.


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1513917638