Shayer - Golden Dawn - XXL - 100x200cm€ 2,00
Bernard Aubertin (1934-2015) - Tableau clous
40sinds 15 aug. '25, 13:07
€ 1.029,00
Beschrijving
Prachtige en historische Tableau Clous uit 1964 van de Meester Bernard Aubertin.
Spijkers op doek. Zeer textuurrijk, met spijkers, zowel naar voren als naar achteren.
Van boven naar beneden creëert prachtige licht- en schaduwspelen.
Regelmatig gearchiveerd bij het Officiële Archief Bernard Aubertin, Brescia, waarin wordt verklaard dat het werk zal worden gepubliceerd in de Algemene Catalogus in voorbereiding.
Een zeer belangrijk element is de toekomstige publicatie in de Algemene Catalogus van de kunstenaar, bevestigd door het Officiële Archief van Bernard Aubertin.
Archiveringscertificaat gaat vergezeld van het werk.
Uitzonderlijk kunstwerk qua kwaliteit en ouderdom.
Onvindbaar.
Constante groei van biedingen bij intendabele veilingen.
Bernard Aubertin is geboren in 1934 in Fontenay-aux-Roses, Frankrijk.
In de jaren vijftig was hij een van de oprichters en drijvende krachten van de "Gruppo Zero" in Düsseldorf, waaraan onder andere Yves Klein en Piero deelnamen.
Manzoni, Lucio Fontana, Enrico Castellani, Otto Piene, Günter Jeker.
Deze periode dateert van zijn eerste rode monochromen.
Zijn artistieke activiteit vond aanvankelijk plaats in Parijs en daarna in.
Anni '70 in Brest en voor lange periodes tussen Brescia en Verona. Van
1990 woont en werkt in Reutlingen in Duitsland met frequente reizen naar Italië.
Naast zijn 'monocrome' staat hij bekend om het gebruik van de verbranding van verschillende materialen en objecten, van boeken tot muziekinstrumenten en modelauto's.
Vooral haar bekendheid is te danken aan zowel de 'dessin de feu' collages van lucifers, die op verschillende manieren in geometrische vormen op een ondergrond van karton zijn gerangschikt en waarna in brand worden gestoken, wat een zeer suggestief resultaat oplevert, als aan haar performances waarbij ze echte piano's en auto's in brand steekt.
Iconisch, uiteindelijk, zijn Tableau Clous, spijkers op hout, die ik begon uit te voeren in 1960. En dit werk is precies een werk uit 1964, een van de allereerste uitgevoerd door de kunstenaar. Ondertekend, gedateerd en getiteld door de kunstenaar zelf. Een echt belangrijk werk vanuit het perspectief van
Historische/artistieke vista. Aubertin overlijdt in Reutlingen, Duitsland, op 31 augustus 2015.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1516848834
Populaire zoektermen
proeven kunst bordkunst en designkunst op tafel bordenkeramiek kunstproeven van kunstkunst reigerKunst | Designobjectenkunst tuinkunst op tafel bordenkunst eierenpaspop kunstdroogrek kunstkunst en design objectenteckel kunstsalvatore plata in Oorbellenatlas der gehele aarde in Atlassen en Landkaartenbuffetkast rood in Kasten | Buffetkastenunion jack achterlichten in Verlichtingford oldtimer transit in Oldtimersde mors rijssen in Godsdienst en Theologie999 silver in Edelmetalen en Barenfossiel* in Woonaccessoires | Spiegelszegels supermarkt in Ansichtkaarten | Nederlandhagedoorn in Kunst | Schilderijen | Klassiek