Beschrijving





Deze zwart-witfoto, genomen in Essaouira, is een waar meesterwerk van minimalisme en visuele vertelling. De fotograaf heeft een moment vastgelegd met een buitengewone evocatieve kracht, waarin eenzaamheid en ruimte samenkomen in een perfect beheerde compositie.
De afbeelding wordt gedomineerd door een enorme, textuurrijke muur die het grootste deel van het kader inneemt en een abstracte achtergrond vormt met subtiele schoonheid. Op de voorgrond onderscheidt een persoon in traditionele kleding zich tegen dit oppervlak, met haar silhouet als een opvallend focuspunt in de rechterhoek van de afbeelding. Het contrast tussen de grootsheid van de muur en de kleinheid van het onderwerp vertelt een universeel verhaal over de menselijke conditie.

Ben DAUCHEZ, al van jongs af aan gepassioneerd door fotografie, begon in de studio's in de buurt van La Rochelle. Daar leerde hij alle basisprincipes van de fotografie, van klassieke technieken tot het maken van foto's en retouches, inclusief het laboratorium. Op 22-jarige leeftijd, net afgestudeerd, verhuisde hij naar Parijs om zijn opleiding te perfectioneren door set-assistent te worden voor de Daguerre-studio's, Le Petit Oiseau va sortir en Studio Zéro. Hij kreeg de kans om samen te werken met en assistentie te verlenen aan de meest getalenteerde fotografen: Bettina RHEIMS, Patrick DEMARCHELIER, Terry RICHARDSON, Ellen VON UNWERTH, Marcus MAM... Uit bepaalde beslissende ontmoetingen ontstonden prachtige projecten en langdurige samenwerkingen, met name met André RAU, Bettina RHEIMS (de zwavelhoudende INRI-tentoonstelling en het gelijknamige boek bij Editions Albin Michel) en Peter BEARD (de Pirelli-kalender 2009 in Botswana).
Zijn foto's zijn onder andere gepubliceerd in Editions Condé Nast (Frans en internationaal), Première, WallPaper, ID, Madame Figaro, Lifestyles, Dandy Magazine... Zijn universum interesseert ook merken met zeer uiteenlopende identiteitscodes waarvoor hij de productie van institutionele en/of reclamecampagnes heeft getekend, zoals Dior (schoonheid), L'Oréal, Peugeot, Philip Morris of Burger King (reclameprijs op de Dubai Lynx).

Ben DAUCHEZ heeft ook talloze portretten gemaakt van beroemdheden (IGGY POP, Woody HALLEN, Grace JONES, Jean DUJARDIN, Gilles LELLOUCHE, Olivier MARCHAL, Carole BOUQUET, Charlotte GAINSBOURG, ...), schoonheid, mannen van de wereld (Olivier DASSAULT, Jacques SEGUELA ...) en reizigers...
Deze fotografische weg stelt hem sindsdien in staat om in alle vrijheid de menselijke, esthetische en spirituele schoonheid van elke persoonlijkheid vast te leggen.

#exclusiveoct24


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    ...
    Bezorgt in heel Nederland
    2x bekeken
    0x bewaard
    Sinds 24 okt '25
    Advertentienummer: a1519420972