Spotprent over getorpedeerde Nederlandse schepen door Dui...

€ 25,00
Verzenden
40sinds 28 apr. '25, 11:40
Deel via
of

Beschrijving


Spotprent over getorpedeerde Nederlandse schepen door Duitse duikboten

Piet van der Hem maakte deze spotprent als bijvoegsel voor de Nieuwe Amsterdammer. Deze krant bracht wekelijks een krant uit tijdens de eerste wereldoorlog, altijd voorzien van een originele spotprent.

De spotprent is uitgegeven op 25-03-1916 met als volgnummer 65.

Getoont is een gigantische vrouw die onderwater op een aantal gezonken schepen zit. Ze grijpt een schip genaamd 'Tubantia'. Ze spreekt de woorden 'Es ist nicht wahr'. Om haar nek hangt een ijzeren kruis.

De ondertitel leest: ONZE LIEVE MEER(schepen)MIN

Piet van der Hem heeft zijn handtekening in de litho links onder verwerkt.

De afmeting van deze prent is 32 bij 48 centimeter.

Deze prent is meer dan honderd jaar oud en in tijden van oorlog gedrukt. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.

#spotprent #propaganda #krant #ww1 #eerstewereldoorlog #litho #oorlog #kunst #cadeau #stoer #Nederland #Schip #Duikboot #Duitsland

Op webshop bieden we diverse opties voor levering in lijst!

Jouw webshop voor spotprenten!
Elke prent toont hoe kunstenaars met humor en kritiek hun stempel op de publieke opinie drukten. Haal een stukje geschiedenis in huis voor een eerlijke prijs!

Verzending normaliter in 2 werkdagen

Voor meer info over dit product, of eventueel bestellen, klik:
Advertentienummer: a1513143990