Spotprent Politiek in Duitsland tijdens Eerste Wereldoorl...

€ 25,00
Verzenden
00sinds 19 mei. '25, 17:02
Deel via
of

Beschrijving


Politiek in Duitsland tijdens Eerste Wereldoorlog op spotprent

Piet van der Hem maakte deze spotprent als bijvoegsel voor de Nieuwe Amsterdammer. Deze krant bracht wekelijks een krant uit tijdens de eerste wereldoorlog, altijd voorzien van een originele spotprent.

De spotprent is uitgegeven op 13-10-1917 met als volgnummer 146.

Wilhelm II en Georg Michaelis zitten op een kar waar drie ezels voor gespannen zijn. Op de ezels staat 'Sozi', 'Centrum' en 'Liber'.

De ondertitel leest: DE MEENING VAN DEN RIJKSDAG Voerman Michaëlis: - Ik laat ze maar wat uitblèren... een paar klappen toe... en dan loopen ze straks wel weer netjes verder.

De handtekening van Piet van der Hem is rechts onder in de litho verwerkt.

De afmeting van deze prent is 32 bij 48 centimeter.

Deze prent is meer dan honderd jaar oud en in tijden van oorlog gedrukt. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.

#spotprent #propaganda #krant #ww1 #eerstewereldoorlog #litho #oorlog #kunst #cadeau #stoer #Duitsland #Wilhelm #Rijksdag #Kanselier

Op webshop bieden we diverse opties voor levering in lijst!

Jouw webshop voor spotprenten!
Elke prent toont hoe kunstenaars met humor en kritiek hun stempel op de publieke opinie drukten. Haal een stukje geschiedenis in huis voor een eerlijke prijs!

Verzending normaliter in 2 werkdagen

Voor meer info over dit product, of eventueel bestellen, klik:
Advertentienummer: a1514024119