Chaplin mag Duitsland niet binnen op spotprent (lijst optie)

€ 20,00
Verzenden
10sinds 19 mei. '25, 17:05
Deel via
of

Beschrijving


Een thema in deze prent is Nazisme. Het nationaalsocialisme, bekend als nazisme, is een fascisme-gerelateerde ideologie die in Duitsland kort na de Eerste Wereldoorlog opkwam. Duitsland Het symbool van de swastika, afkomstig uit de Indusbeschaving, is terug te vinden in diverse Euraziatische culturen en werd door Hitler en de nazi's als hakenkruis ingezet.

Chaplin mag Duitsland niet binnen op spotprent.

Het bovenschrift leest: Chaplin mag Duitsland niet binnen. De ondertitel leest: Dat is maar goed ook, want o wee als men er hem eens met iemand anders had verwisseld!.

De weergegeven spotprent is uitgegeven op 29-02-1936.

Met arbeiders en SDAP-leden als doelgroep vulde De Notenkraker tussen 1907 en 1936 het dagblad Het Volk aan met vele originele spotprenten. Deze prent is bijna honderd jaar oud. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.

#spotprent #propaganda #krant #kunst #cadeau #stoer #ww2 #tweedewereldoorlog #oorlog #Charlie Chaplin #Duitsland #Nazisme #Hakenkruis

Op webshop bieden we diverse opties voor levering in lijst!

Jouw webshop voor spotprenten!
Elke prent toont hoe kunstenaars met humor en kritiek hun stempel op de publieke opinie drukten. Haal een stukje geschiedenis in huis voor een eerlijke prijs!

Verzending normaliter in 2 werkdagen

Voor meer info over dit product, of eventueel bestellen, klik:
Advertentienummer: a1514024597