Beschrijving


In de prent is Nazisme verwerkt. De ideologie van het nationaalsocialisme, ook wel nazisme genoemd, heeft haar oorsprong in Duitsland kort na de Eerste Wereldoorlog en is verwant aan het fascisme. Het symbool van de swastika, afkomstig uit de Indusbeschaving, is terug te vinden in diverse Euraziatische culturen en werd door Hitler en de nazi's als hakenkruis ingezet.

Het theater van Hitler op spotprent.

Op de prent is een bovenschrift te lezen: Van corruptie gesproken. De ondertitel leest: De "Rijksdag" kan luisteren. en tractement gaan halen.

Het betreft hier een spotprent uitgegeven op 23-12-1933. De handtekening van Tjerk Bottema is rechts midden te vinden. De prent heeft een afmeting van ca. 23 bij 30 centimeter.

Bij het Nederlands satirisch-politiek weekblad De Notenkraker maakte Tjerk Bottema talloze originele omslagen, tekeningen en beeldverhalen. Deze prent is bijna honderd jaar oud. Het papier kan op plekken beschadigd zijn, zie de foto's voor de details om te zien wat de exacte staat van de prent is.

#spotprent #propaganda #krant #kunst #cadeau #stoer #ww2 #tweedewereldoorlog #oorlog #Nazisme #Hakenkruis
Maak je prent of poster compleet met een stijlvolle lijst. Bij de meeste prenten is dit mogelijk, check de webshop voor beschikbaarheid.

Jouw webshop voor spotprenten!
Elke prent toont hoe kunstenaars met humor en kritiek hun stempel op de publieke opinie drukten. Haal een stukje geschiedenis in huis voor een eerlijke prijs!

Verzending normaliter in 2 werkdagen

Voor meer info over dit product, of eventueel bestellen, klik:
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Bezorgt in heel Nederland
3x bekeken
0x bewaard
Sinds 15 sep '25
Advertentienummer: a1518035510