Beeldje - Levensechte ezel - IJzer, Metaal€ 275,00
Magnifieke luipaard - Yoruba - Nigeria (Zonder Minimumprijs)
€ 1,00
00sinds 1 mei. '25, 13:02
Beschrijving
Yoruba luipaard in de stijl van de oude bronzen van Nigeria. De bronzen luipaarden waren bedoeld om de altaren te versieren en gingen meestal in paren.
Omdat ze gebruikt werden bij plengoffers en reinigingsoffers, kregen ze vaak de vorm van aquamanile.
r
Vroeger behoorden luipaarden tot de huisdieren van paleizen. Ze waren gemakkelijk te temmen en konden zelfs aan de lijn gehouden worden.
Bij belangrijke feesten offerde de Oba een luipaard. Deze gewoonte werd tot het begin van de 20e eeuw in ere gehouden, tijdens het Igue-festival.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513317439
Populaire zoektermen
kukri in Kunst | Niet-Westerse kunstwakizashi in Kunst | Niet-Westerse kunstasmat schild in Kunst | Niet-Westerse kunstkeris in Niet-Westerse kunstafrikaanse maskers in Niet-Westerse kunstwajangpoppen in Niet-Westerse kunstwajangpop in Niet-Westerse kunstkrissen in Niet-Westerse kunstwajang pop in Niet-Westerse kunstAntiek en KunstKlassiek in Antiek en Kunstafrikaanse kunstopiumpijp in Niet-Westerse kunstkeris kris krissen in Niet-Westerse kunstzware bokszakpelletkachel voor caravanhonda dax st70 te koopkids bankjelego 75054lego crusaderseiner naaimachinekantel kiep raamyamaha yz250 1996luiken brocante in Antiek en Kunst