Lijst (6) - Hout - Lijst-Hout-Goud€ 45,00
Tapa-katoen - Meer Sentani - West-Papoea (Zonder
10sinds 13 jun. '25, 13:11
€ 60,00
Beschrijving
H barkdoek met decoratie in natuurlijke pigmenten | Vorig millennium eind jaren 1980
Dit indrukwekkende tapa-stoffe, lokaal bekend als Maro, komt uit de Sentani-regio nabij het Sentani-meer in Papoea (Indonesisch Nieuw-Guinea). Deze grote baststoffen zijn diep verankerd in de lokale ceremoniële levens en visuele cultuur, traditioneel gebruikt in rituelen, huwelijkse schenkingen of als voorouderlijke vertoningen in herenhuizen.
Gemaakt van de geslagen binnenbast van moerbeibomen of soortgelijke bomen, heeft deze Maro gedurfde, vloeiende zwarte en rode pigmentontwerpen die met natuurlijke kleurstoffen zijn geschilderd. De motieven weerspiegelen voorouderlijke aanwezigheid, clansidentiteit en spirituele bescherming, met abstracte vormen die kenmerkend zijn voor de Sentani-kunsttraditie—één van de meest karakteristieke stijlen in Melanesië.
Dit stuk is eind jaren 1980 ter plekke verzameld, op een moment dat traditionele Maro nog steeds werden gemaakt voor lokaal gebruik maar al aan het verdwijnen waren door de invloed van Westerse textielen. Het grote formaat en de fijne samenstelling maken het zowel een zeldzaam etnografisch object als een boeiend kunstwerk van abstracte kunst.
Welkome aanvulling op elke verzameling tribale Nieuw-Guinea kunst/oceanische kunst
We verpakken veilig en verzenden wereldwijd
Verkocht door Koos Knol, ethnograaf en antropoloog, handelaar in Papoea-stamkunst voor meer dan 30 jaar, expert en auteur van het boek "Papua Blues", geschreven in het Nederlands. (Misschien volgend jaar in het Engels.) Gepubliceerd eind oktober 2024.
Een boek over binnenverhalen, een boek dat gaat over de vele ontmoetingen met bijzondere mensen in West-Papoea, de indrukwekkende ervaringen die de auteur heeft, over speciale ontmoetingen met mannen en vrouwen die hem vertellen over geheime dingen, over etnografische objecten en die hem inleidt in de rituelen en ceremonies.
Een must-have voor verzamelaars, etnografen, etnologen, antropologen en musea
Google: Papua Blues Koos Knol
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1514797381
Populaire zoektermen
kukri in Kunst | Niet-Westerse kunstwakizashi in Kunst | Niet-Westerse kunstasmat schild in Kunst | Niet-Westerse kunstkeris in Niet-Westerse kunstafrikaanse maskers in Niet-Westerse kunstwajangpoppen in Niet-Westerse kunstwajangpop in Niet-Westerse kunstkrissen in Niet-Westerse kunstwajang pop in Niet-Westerse kunstAntiek en Kunstwest germany in VazenKlassiek in Antiek en Kunstafrikaanse kunstopiumpijp in Niet-Westerse kunstkoplamp bmw e90 xenonvintage keukenspullen in Keukenbenodigdhedenkeramische terrastegels 50x50ipad 9.7zwemkleding meisjechampost in Tuin en Terrasaandrijfas polo 6n2iphonegevraagd in Apple iPhonering rood goud in Antieke sieradenikea plank hout