Koummya van kamelen been bot uit Marokko

Gereserveerd
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
15312sinds 13 mar. '25, 16:05
Deel via
of

Beschrijving

Koummya dolk van kamelenbeen en arabisch zilver uit Marokko.

Arabische antieke dolk mes met heft van kamelenbeen. Met Arabisch zilver materiaal bewerkte pommel. Zeer mooie versierde schede van Arabisch zilver. Lemmet in mooie conditie. De dolk heeft zeer geringe zichtbare gebruikerssporen. Wij nemen aan dat deze dolk authentiek is en voor gebruik is geweest.
Gekocht in antiekwinkel in Ouarazate in Marokko in Q4 20e eeuw.

Datering Q2-Q3 20e eeuw.
35,5cm lang
Mooie conditie.
Vraagprijs 69,-

De Koummya (ook Khoumija of Koumaya ; Arabisch : كمية ) is een Noord-Afrikaanse dolk . Hij wordt voornamelijk gebruikt in de regio Sous en in het Atlasgebergte in het zuiden van Marokko .

De Koummya heeft een tweesnijdend, licht gebogen lemmet . De rand aan de naar binnen gebogen zijde van het lemmet begint na een korte ricasso . De rand aan de naar buiten gebogen zijde van het lemmet is korter en begint ongeveer halverwege. Veel van de lemmeten zijn van Europese oorsprong. De pommel heeft de karakteristieke vorm van een pauwenstaart . De schede heeft aan beide zijden uitsteeksels met bevestigingsmogelijkheden voor de dunne ophangriem.

Zoals in veel andere gebieden van de Arabische wereld , is de dolk onderdeel van het traditionele mannenkostuum. De Koummya wordt gedragen aan de hangende band, die als een bandolier van de schouder diagonaal over het bovenlichaam loopt, op de linkerheup.

De vorm van de Koummya lijkt op de slagtand van een everzwijn en zou bescherming moeten bieden tegen het boze oog.
Advertentienummer: m2245335427