Geometrische kunst '72 abstract Maurice Ruche ZELDEN TE KOOP

Zie omschrijving
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
170sinds 20 mei. '25, 21:08
Deel via
of

Beschrijving

Zeldzame optische sculptuur van de Zwitserse kunstenaar Maurice Ruche, uitgevoerd in helder plexiglas op een zwarte sokkel.

Aangekocht in 1972 voor 616 gulden (stickertje zit er nog op). Dat zou nu bijna 3000 euro zijn, maar zijn werk wordt in de particuliere verkoop zelden aangeboden.

Het werk bestaat uit een kubusvormig volume waarin cirkelvormige uitsparingen zijn gefreesd die het licht op een intrigerende manier vangen en weerkaatsen. Door de transparantie en geometrie ontstaat een spel van reflectie en diepte dat sterk doet denken aan de op-art en kinetische kunststroming van de jaren 1970.
Een uitzonderlijk verzamelobject dat zowel sculpturaal als grafisch een krachtige uitstraling heeft. Ideaal voor liefhebbers van abstracte kunst, lichtkunst of minimalisme.

Dit kom je maar heel zelden tegen, zeer zeldzaam werk van de Zwitserse kunstenaar Maurice Ruche.

Er staan prachtige sculpturen van Maurice in Geneve en Lausanne.

AFM: 8 x 12 x 12 en met sokkel 24 cm 

Indien interesse heb ik ook nog een ander, kleiner werk van hem te koop (zie laatste foto).

Bij interesse graag mailen/bellen
Advertentienummer: m2270310171