Japanese iep bonsai (Zelkova) - Hoogte (boom): 60 cm -€ 160,00
Luigi Nono (1850–1918) - Ritratto di donna - NO RESERVE
€ 122,00
30sinds 30 apr. '25, 14:26
Beschrijving
LUIGI NONO
(Fusina, 1850 – Venetië, 1918)
Portret van een vrouw
Olieverf op doek, cm. 41 x 28
Gesigneerd en gedateerd “L. XI, 1 februari '88" rechtsonder
Publicatie catalogus Intermidiart. Werk ondertekend. Werk afkomstig uit een Siciliaanse collectie. Ondertekend en gedateerd werk. Certificaat van geldige herkomst. Werk zonder lijst.
Dit waardevolle museumwerk, afkomstig uit een Siciliaanse collectie en gericht op de vrouwelijke figuur uit het begin van de twintigste eeuw, behoort ongetwijfeld toe aan de Venetiaanse meester Luigi Nono (Fusina, 1850 – Venetië, 1918).
Halflang in driekwart uitgevoerd, geeft de kunstenaar ons in dit werk een close-upportret van een vrouw gekleed in een rijke, donkergekleurde jurk van uitstekend maatwerk. De aandacht wordt gevestigd op het gezicht van de vrouw, dankzij een vrijwel neutrale achtergrond met lichtbruine tinten. Het vrouwengezicht, dat voldoet aan de schoonheidsnormen van die tijd, katalyseert de aandacht van de kijker. Dit wordt onderstreept door de details van het haar, de houding en de kleding, elementen die representatief zijn voor de Belle Époque, een tijdperk dat gekenmerkt werd door zorgeloosheid en verwennerij. Het doek drukt een diepe intensiteit van expressie en een romantisch en meditatief karakter uit, niet zonder symbolistische herinneringen.
Luigi Nono is een kunstenaar die zijn sentimentele kant laat doorschijnen in zijn schilderijen. Hij leest de werkelijkheid door deze te onderzoeken met zijn gevoelens die sterk voelbaar zijn door de vroegtijdige dood van zijn vader. Zijn kunst is enerzijds verbonden met het lyrische realisme van Guglielmo Ciardi en zijn hymne aan de natuur, anderzijds is het in die jaren verbonden met realisme, in het bijzonder met het ellendige en soms wanhopige leven van de laatste, schildert episoden en karakters doordrenkt van poëtische melancholie. In die zin is het de moeite waard om enkele regels van Guido Perocco te citeren die zo sterk suggestief zijn: “In het schilderij van Luigi Nono merken we dezelfde gehechtheid, typisch voor de negentiende eeuw, aan het realisme van Ciardi en Favretto; maar de kunstenaar voegt er een bedachtzaam en romantisch karakter van meditatie aan toe, gehuld in schaduwen en tederheid, dat ook een bijzondere toon geeft aan de kadrering, de snit, de setting van het onderwerp en, uiteindelijk, aan de visie zelf van het landschap of van de omgeving. compositie, vanwege de zeer bijzondere manier om de interne resonanties uit te drukken die in de schilderkunst worden omgezet".
Luigi Nono, een gevoelige en beschaafde landschapsschilder, die in staat is om emoties op het doek vast te leggen door middel van kleur en een oprechte en zelfverzekerde penseelstreek, is een van de hoofdrolspelers van de 19e-eeuwse Venetiaanse schilderkunst. Student van de PM Molmenti (1819-1894), vriend van Giacomo Favretto en Guglielmo Ciardi, verschilt van hen door de diepe intensiteit van de uitdrukking die, gecombineerd met het meditatieve romantische karakter, symbolistische herinneringen niet schuwt en vergezeld gaat van de snit van het beeld die geheel kenmerkend is voor de setting door de samensmelting van chromatische massa's geeft ons een visuele stevigheid die zelden wordt gezien in de 19e-eeuwse Italiaanse schilderkunst. Het grote succes van Nono blijkt uit het feit dat al zijn schilderijen die op de Biënnales van Venetië worden gepresenteerd altijd kopers vinden, die volledig aan de smaak van het publiek voldoen.
Het werk met een uitstekende artistieke en chromatische weergave verkeert in een goede staat van conservering, waarbij tekenen van veroudering zichtbaar zijn op de foto's. In zonlicht is een fijn craquelé zichtbaar dat past bij het tijdperk van het schilderij. Rechtsonder staat de signatuur en datum “L. XI, 1 februari '88", typische handtekening van de Venetiaanse meester. De afmetingen van het doek zijn cm. 41 x 28.
Het schilderij wordt verkocht zonder lijst, hoewel het lijkt te zijn ingelijst in een vergulde en bewerkte houten lijst.
HERKOMST: Privé Collectie
PUBLICATIE:
Ongepubliceerd;
DE MYTHEN EN HET GRONDGEBIED op Sicilië met duizend culturen. ONGEPUBLICEERDE SCHILDERIJEN algemene catalogus van schilderijen uit de collectie van de cyclus “Mythen en het territorium”, Uitgever Lab_04, Marsala, 2024.
Bij verkoop buiten het Italiaanse grondgebied zal de koper moeten wachten tot de exportprocedures zijn verwerkt.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513202411
Populaire zoektermen
marokkaanse schilderijen in Kunst | Schilderijen | Klassiekeindhoven in Kunst | Schilderijen | Klassiekbloemstilleven in Kunst | Schilderijen | Klassiekhaagse in Kunst | Schilderijen | Klassiekhans bulder in Kunst | Schilderijen | Klassiekhoutsnijwerk in Kunst | Schilderijen | Klassiekrond schilderij in Kunst | Schilderijen | Klassiekschilderijen groninger ploeglouis van der beesen in Kunst | Schilderijen | Klassiekrien poortvliet schilderijenlandschap schilderijenschilderijen dordrechtschilderij klassiek paneelschilderijen klassiek in Klassiekwinterhard chalet kopenmoncler acorusbuitenspiegellouvre deurtjes in Deuren en Horrenlafuma rsx clip aircomfort relaxstoelvallentuna slaapbanktripp trapp grijs in Kinderstoelenwerkplaatskruk in Huis en Inrichtingsleutelhanger gehaaktkeyboard kawai