Katana - Japan - Edo Periode (1600-1868)€ 12.000,00
Francesco Albani (1578-1660), Navolger van - Venus Sleeping,
€ 3.500,00
10sinds 9 mei. '25, 13:11
Beschrijving
Kunstenaar: Italiaanse school (18e eeuw), school van Francesco Albani (1578-1660)
Venus in slaap, met satyrsen encupido's
Periode: 18e eeuw circa 1700-1750
Medium: Olieverf op doek
Herkomst. Uit een privécollectie in Surrey (VK).
Totale afmetingen met het frame: 82 cm x 65 cm x 4 cm en het schilderij zelf gemeten 74 cm x 66 cm.
Beschrijving:
Een zeer decoratief en sfeervol olieverfschilderij uit de 18e eeuw op doek, waarvan wij geloven dat het afkomstig is uit de Italiaanse school (zie latere notities), dat een Italiaans landschap afbeeldt waar Venus rust, vergezeld door een Cupido.
Deze scène afgebeeld in dit schilderij wordt historisch geïdentificeerd als of Jupiter die Antiope seduceert, of een Satyr die toekijkt terwijl Venus en Cupido slapen. In dit geval zijn de personages herkenbaar als Venus, die slaapt, vergezeld door Cupido, en representatief voor aardse liefde. De scène, afkomstig uit de mythologie, wordt gezegd het contrast tussen heilige en profane liefde te tonen. Links op het schilderij is een lachende satyr-achtig wezen afgebeeld dat met genot kijkt naar de naakte, slapende Venus met het kind Cupido, geïdentificeerd door de boog en pijl naast haar, die naast haar ligt.
De compositie en structuur van deze specifieke creatie, samen met de techniek, kleurgebruik en de stilistische uitvoering van de figuren, het landschap en het materiaal, plus het theatrale karakter van het werk, wijzen op de hand van een kunstenaar die vertrouwd is met het werk van Francesco Albani.
Een werk met vergelijkbare compositie, tonaliteit en techniek bevindt zich in de collectie van het Fitzwilliam Museum in Cambridge. Het werk, Venus en Cupido in een landschap, wordt vermeld als afkomstig van Francesco Albani (1578–1660) (school van). Het is een uitzonderlijk werk met aanzienlijke academische en historische betekenis dat een prachtige aanvulling zou zijn op een museum of particuliere collectie.
Het hedenwerk is prachtig en strategisch samengesteld met meerdere verhaallijnen door het hele doek. Uitgebreid onderzoek suggereert dat dit een originele compositie is die potentiële invloeden vertoont van een aantal mogelijke bronnen. Het is vakkundig uitgevoerd, met de soort technische vaardigheid en expertise die de auteurschap zouden toeschrijven aan een bijzonder getrainde en getalenteerde hand.
Biografie:
Francesco Albani was een Italiaanse barokschilder die werkte in Bologna, Rome en andere steden. Hij schilderde fresco's, mythologische en religieuze taferelen, en kabinetstukken in een zoete en elegante stijl. Hij begon zijn opleiding op 12-jarige leeftijd in het atelier van Denis Calvaert en verhuisde daarna naar de meer prestigieuze Carracci-academie, waar hij zijn eerste openbare opdrachten kreeg.
De stijl van zijn vroege werken toont de sterke invloed van Ludovico Carracci. In het begin van de jaren 1600 verhuisde Albani naar Rome met zijn vriend en mede-schilder Guido Reni. In de daaropvolgende jaren werkten hij en Domenichino voor Annibale Carracci. Albani's latere werken bevatten een toenemend aantal cupido's en cherubs, zogenaamd gemodelleerd naar zijn eigen kinderen (hij had er twaalf).
De schildering is historisch vaak aangeduid als Frans en uit de 18e eeuw, maar onze brede interpretatie van het werk, ondersteund door veel kruisverwijzingen, suggereert dat een toeschrijving aan de Italiaanse school geschikter is, hoewel we erkennen dat dit open staat voor interpretatie.
Veilingresultaten:
Cirkel van Francesco Albani (1578-1660)
De prediking van Johannes de Doper
Verkoopprijs: €11.000
Olieverf op doek. Verdubbeld. 78 x 100 cm.
Hampel Fine Art Veilingen - München, Duitsland
23 september 2021
Workshop van Francesco Albani (1578-1660)
Narcis
Verkocht voor: £4.800 GBP
Olieverf op paneel
Afmetingen: (Paneel) 5,5 inch (H) x 8 inch (B) (Raam) 9,25 inch (H) x 12,25 inch (B)
Sloane Street Veilingen
Londen, Verenigd Koninkrijk
23 oktober 2024
Cirkel van Francesco Albani (1578-1660)
De Heilige Familie in Jozefs timmerliedenatelier met het slapende kind, Sint-Jan, engelen en Maria die om stilte vragen
Verkoopprijs: €6.000 EUR
Olieverf op doek
81x68cm
Duitse veilingen
Wenen, Oostenrijk
28 februari 2018
Conditionerapport: Het schilderij is schoongemaakt en er zijn enkele gebieden met kleurversterking, die in onze mening goed zijn gemengd. Opgezet ongeveer 100-120 jaar geleden, afgaande op de gebruikte methodologie, etc. Het doek staat goed gespannen. Er is craquelé door (zie foto's), vergelijkbaar met de ouderdom van het schilderij. Het verfoppervlak is bij nadere inspectie zeer stabiel. Wij denken dat de lijst mogelijk uit het begin van de 19e eeuw dateert en recent is gerestaureerd, waardoor deze mooi gepresenteerd kan worden voor tentoonstelling. De lijst wordt aangeboden als geschenk (zie onderstaande opmerkingen over lijsten).
Let op:
Het frame dat op de bovenstaande foto's is inbegrepen, is door een derde partij/de verkoper aan het kunstwerk toegevoegd. Het is dus geen wezenlijk onderdeel van het object. Het frame is daarom een cadeau en wordt aan u geleverd zonder bijkomende kosten, zodat u het kunstwerk bij ontvangst thuis aan de muur kunt hangen. Wij verzenden geen bevestigingsmaterialen tenzij deze al op het frame zijn gemonteerd. Schades aan het frame tijdens het transport geven geen recht op een claim door de koper of op een geldige reden om een verkoop te annuleren.
We wijzen er ook op dat hoewel we alle schilderijen verzekeren voordat we verzenden, we geen controle hebben over het verzendproces zodra we het schilderij hebben verstuurd, en in de meeste gevallen zijn de lijsten niet gedekt door de verzekering die we afsluiten voor verzending, die alleen het schilderij dekt.
De winnende bieder is verantwoordelijk voor het betalen van eventuele invoerrechten en gerelateerde belastingen in het land van bestemming. Raadpleeg de veilingvoorwaarden met betrekking tot douanekosten en inkomstenbelasting voordat u biedt.
Alle kunst die wij verkopen is verzekerd tegen verzending (onder voorbehoud van het bovenstaande).
Al het werk wordt professioneel verpakt voor verzending.
We hebben de meeste schilderijen binnen 7 werkdagen naar de meeste delen van de EU verzonden, maar we kunnen geen garantie geven voor de tijdschema's zodra ze ons opslagfaciliteit hebben verlaten, aangezien dit volledig buiten onze controle ligt en afhangt van verschillende factoren, waaronder de snelheid waarmee de koper reageert op maatwerkverzoeken, enz.
Opname: Studio-/Gallery-foto's van schilderijen op een ezel op het gepubliceerd materiaal zijn uitsluitend bedoeld om de grootte van het schilderij binnen die kameromgeving nauwkeurig weer te geven.
Verwijs ook naar de verzendkosten en neem de disclaimer van de veilingmeester met betrekking tot douanekosten in acht. Wij kunnen deze niet berekenen omdat ze worden geheven in het land van bestemming en het te betalen bedrag wordt vastgesteld door de douane op de bestemming, niet door onszelf of de veilingmeesters. We hebben enkele douanekosten (invoerbelastingen) ervaren die hoger waren dan verwacht, daarom raden we bieders aan om vooraf de douanerechten te proberen te achterhalen. We willen benadrukken dat het NIET de UK-douane is die u belast, maar de douaneautoriteiten van de bestemming van het artikel.
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1513576147
Populaire zoektermen
marokkaanse schilderijen in Kunst | Schilderijen | Klassiekeindhoven in Kunst | Schilderijen | Klassiekbloemstilleven in Kunst | Schilderijen | Klassiekhaagse in Kunst | Schilderijen | Klassiekhans bulder in Kunst | Schilderijen | Klassiekhoutsnijwerk in Kunst | Schilderijen | Klassiekrond schilderij in Kunst | Schilderijen | Klassiekschilderijen groninger ploeglouis van der beesen in Kunst | Schilderijen | Klassiekrien poortvliet schilderijenlandschap schilderijenschilderijen dordrechtschilderij klassiek paneelschilderijen klassiek in Klassiekpokimondrops garenbartafel in Tuinsets en Loungesetslaminaat decomode in Vloerbedekkinggouden ring met 3 diamantenopbergrek speelgoedoosters parfumduvel collector itemsfleseend in Pluimveeappelscha in Huizen en Kamers