Willem Claeszoon Heda (1594-1680/82), Toegeschreven aan -

€ 1,00
41sinds 23 mei. '25, 13:08
Deel via
of

Beschrijving



Fijn stilleven met fruit, tinnen kan en wijnglas – toegeschreven aan Willem Claesz. Heda (1594–1680)
Olieverf op doek
Aan de achterzijde met oud etiket 'Willem Claesz. Heda – Früchtestill', op de achterkant oude veilingsnummer '1770'.
Deze fijn geschilderde stilleven toont een klassieke compositie met druiven, perziken, een doorgesneden citroen, een tinnen kan en een glas witte wijn. Het bescheiden, tonenrijke kleurenpalet, de naturalistische belichting en de precieze weergave van texturen (vooral citroen, glas en metaal) herinneren sterk aan de werken van Willem Claesz. Heda, een van de vooraanstaande stillevenschilders van de Nederlandse Gouden Eeuw.
De kunstenaar was bekend om zijn «Banketjes» – gedekte tafelscènes met gerechten, drinkbekers en symbolisch geladen objecten – en behoort tot de grote meesters van de Haerlemse stillevens.
Voorwaarde:
Eenvoudige schilderijlijst met ouderdomsgebonden craquelé. Oppervlak enigszins verduisterd. De decoratieve lijst (waarschijnlijk 19e eeuw) met afbladderingen en kleine kleine beschadigingen. Het schilderij is niet gesigneerd, maar draagt aan de achterkant een oud etiket met toeschrijving en een eerdere veilingnummer („1770“).


Hét online veilinghuis voor jou!

Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.


Waarom Catawiki?
  • Lage veilingkosten
  • Al onze objecten zijn gecontroleerd door onze 240+ experts
  • 24/7 meebieden in onze app

    Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
  • Advertentienummer: a1514141247