Peter Krusche - Klassentreffen€ 1,00
Jan Rawicz (1911-1979) - Warsaws old town in winter
60sinds 8 aug. '25, 13:06
€ 1,00
Beschrijving
Jan Rawicz, Polen, 'Oude Stad van Warschau in de winter', hoogstwaarschijnlijk het gebied van de Rynek Nowego Miasta met op de achtergrond de kerk van St. Casimir.
Olie op doek, ondertekend linksonder: Jan Rawicz. Goede kwaliteit houten vergulde lijst.
Afmetingen: zichtbaar schilderij: 48,5 x 33,6 cm; doek: 50,3 x 35,2 cm; lijst: 66,8 x 51,2 x c. 6 cm.
Jan Rawicz (waarschijnlijk 1911-1979). De onderwerpen van de meeste schilderijen van Jan Rawicz zijn stadsgezichten, vooral de Oude Stad van Warschau. Zijn olieverfschilderijen vertonen een grote overeenkomst in onderwerp en schilderstijl met de werken van Wladyslaw Chmielinski (1911-1979). Jan Rawicz is waarschijnlijk het pseudoniem van deze bekende en gerespecteerde schilder (ander: Wladyslaw Stachowicz). Enkele resultaten van Jan Rawicz's werken uit veilingen in Polen zijn als laatste afbeeldingen bijgevoegd.
Conditiesrapport: schilderij in uitstekende staat, zonder zichtbare beschadigingen. Geen retouches zichtbaar onder UV-licht. Minimale slijtage aan de vergulding op het frame. Bekijk de foto's voor details.
Inclusief daglichtfoto's.
Herkomst: privécollectie in Denemarken.
Vanwege de lokale wetgeving is levering alleen binnen de Europese Unie mogelijk! Levering buiten de EU vereist een exportvergunning, wat tot 30 dagen kan duren.
Erik Bodom werd geboren in Vestby, Noorwegen. Hij bezocht de Royal Drawing School, waar hij in 1847 onder Johannes Flintoe studeerde. In 1848 was hij leerling van Hans Gude. In 1850 reisde hij naar Düsseldorf, waar hij snel vorderingen maakte. In 1852 verkocht hij een landschapsschilderij 'Aus dem Bondhusthal' aan de Bridgewater Gallery in Londen. Het jaar daarop werd hij ere-lid van de Koninklijke Academie in Amsterdam. Bodom ontwikkelde een duidelijk romantische vorm van landschapsschilderkunst in een stijl die lijkt op die van August Cappelen. Bodom beeldde vaak scènes uit de naaldbossen van Oost-Noorwegen af. De compositie van dergelijke beelden bevatte vaak landschappen van beboste heuvels en rustige vijvers, vaak met een betoverende sfeer door sterke contrasten tussen licht en donker. In 1862 vestigde Bodom zich permanent in Duitsland. Datzelfde jaar bezocht hij Noorwegen voor de laatste keer. Het Nationaal Museum voor Kunst, Architectuur en Design in Noorwegen bezit verschillende werken van hem, waaronder Fra Nordmarken (1857), Havneparti (1865) [gezien als de laatste afbeelding], en Kystparti med bauta og vrak (1878).
Hét online veilinghuis voor jou!
Catawiki is het meest bezochte online platform in Europa voor bijzondere objecten geselecteerd door experts, en biedt wekelijks meer dan 65.000 objecten aan voor de veiling. Het is onze missie om onze klanten een spannende en probleemloze ervaring te bieden bij het kopen en verkopen van bijzondere, moeilijk te vinden objecten.
Waarom Catawiki?
Biedingen zijn alleen geldig via de website van Catawiki.
Website
klik hier om mee te biedenAdvertentienummer: a1516668436
Populaire zoektermen
Kunst | Schilderijen | Klassiekrien poortvliet schilderijenjopie huisman schilderijenjan korthalsoude schilderijenantieke schilderijenschilderijen te koopjan makkesindonesische schilderijentoon hermans schilderijenjan koning schilderijolieverf schilderijenhokken schilderijenjan altinkminidisc radio in Autoradio'soude metselstenen in Metselstenenspinpoot hout in Tafels | Eettafelsrs3 virtual cockpit in Audichopper zwart in Motoren | Harley-Davidsonlamellen wand in Sanitairjan van haasteren xl in Denksport en Puzzelskippenhok veenendaal in Speelgoed | Vtechair max 95 maat 42 in Schoenentwijfelaar metaal in Slaapkamer | Bedden