Jan Korthals, complete set van zes ingelijste etsen Parijs

€ 270,00
Ophalen of Verzenden
Afhaalpunt voor € 4,95 of thuis voor € 5,95
Thuisbezorgd voor € 6,95
Thuisbezorgd door Brenger vanaf € 42,-
340sinds 4 mei. '25, 20:41
Deel via
of

Beschrijving

Jan Korthals

Zes mooi ingelijste etsen van de schilder Jan Korthals met sfeervolle taferelen in Parijs.

De hoogte van elke ets is 35,5 cm., de breedte 25,3 cm. Dit is inclusief een passepartout-rand van 3 cm.

Het betreft een complete set, daterend uit 1963. Deze wordt zelden aangeboden.

Het betreft decoratieve taferelen van de unieke avenues en boulevards, winkels en cafė's van deze fotogenieke stad. Het zijn vastgelegde scenes van de:

- Rue St. Denis
- Boulevard St. Denis
- Rue de Clignacourt
- Rue du Chevalier de la Barre Montmartre
- Rue Geoffroy l'Angevin
- Place du Petit Pont

Johannes (Jan) Korthals (Amsterdam, 1 mei 1916 - 4 juni 1972) was een Nederlands kunstschilder die in de impressionistische stijl werkte.
De stijl van Korthals is sterk beïnvloed door zijn grote voorbeelden, Breitner en Mackenzie. De laatste was tevens de oom van Korthals en heeft een stimulerende rol gespeeld in zijn leven.
Het werk van Korthals beslaat veel stadsgezichten, met name Amsterdam en Parijs. Daarnaast werkte hij ook veel in opdracht voor het illustreren van kalenders en ander drukwerk.
Aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam en de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen volgde Jan Korthals zijn artistieke opleiding. Zijn leermeesters waren Hendricus IJkelenstam en Jos Rovers.

Richtprijs 270,-

Ophalen in Valkenburg (L) of verzending mogelijk.


Kijk ook eens naar mijn andere advertenties.
Advertentienummer: m2264554885