Beschrijving

Schilderij Kees van Urk

Doek 75 x 30 cm
Met lijst 84x38,5 cm

Cornelis Jan (Kees) van Urk (Leiden, 26 maart 1895 – Blaricum, 3 september 1976) was een Nederlandse kunstschilder, tekenaar, etser en lithograaf.

Van Urk werd geboren in Leiden, als zoon van onderwijzer Hendrik Thomas van Urk en Jantje Veen. Zijn broer Arend Thomas van Urk (1891-1977) was ook schilder en daarnaast natuurkundige.
Van Urk volgde een opleiding aan de Haagse Kunstacademie en was leerling van de schilder en etser Maurits van der Valk. Hij behoorde tot de modernen binnen de Leidse Kunstclub De Sphinx, waarvan hij samen met o.a. Theo van Doesburg en J.J.P. Oud oprichter was. Van Urk experimenteerde met verschillende stijlen zoals impressionisme, kubisme en oosterse kunstvormen. Hij was idealist, dienstweigeraar, socialist, had belangstelling voor oosterse filosofieën en werd later Rozenkruiser. [3] Van Urk woonde en werkte in Leiden, Bussum, Barchem en Blaricum.

Hij exposeerde in binnen- en buitenland, onder andere in Rotterdam, Haarlem, Arnhem, Wenen, Parijs en Warschau. In 1975 had hij een ere-expositie in het Singer Museum te Laren ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag.[6]
Werk van Van Urk is onder meer te vinden in het Rijksprentenkabinet en Museum De Lakenhal.
Behalve van De Sphinx was Kees van Urk lid van De Onafhankelijken, Gooische Kunstkring, De Grafische, Sint Lucas en Kunstenaarsvereniging Laren-Blaricum.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
83x bekeken
7x bewaard
Sinds 29 aug. '25
Advertentienummer: m2304960944