Beschrijving

Zeer mooi olieverf op doek schilderij van Karin Eyck de echtgenote van Charles Eyck uit Meerssen. De titel van het schilderij is Zweeds Landschap. Het schilderij is rechts beneden gesigneerd, wat op zich al een zeldzaamheid is daar zij haar meeste werken niet signeerde, en de doek maat is 70 bij 60 cm en inclusief de lijst 85 bij 75 cm.

Dit schilderij staat afgebeeld in het boek “De generatie van 1900 in Limburg”. Welk u erbij krijgt

Karin Eyck – Meyer werd in 1901 in Stockholm geboren en is in 1996 gestorven in Maastricht zij maakte schilderijen in olieverf van portretten, stillevens en landschappen welke zij bijna nooit signeerde. Karin heeft haar opleiding genoten aan de Academie van Stockholm en trouwde in 1924 met Charles Eyck.

Zij heeft vele exposities gehad waaronder in Amsterdam bij Kunsthandel M.L. de Boer en het Bonnefantenmuseum te Maastricht.

Zij geniet groot respect in kunstenaarskringen en weet zich steeds weer te handhaven naast een artistieke krachtpatser als haar echtgenoot Charles Eyck.

Karin Eyck-Meyer had o.a. tentoonstellingen in:
Kunsthandel M.L. de Boer (Amsterdam)
Van Abbemuseum (Eindhoven)
Museum Fodor (Amsterdam)
Stedelijk Museum (Amsterdam)
Kasteel Hoensbroek (Hoensbroek)
Galerie d’Eend t(Amsterdam)
Bonnefanten Museum (Maastricht)
Museum Land van Valkenburg (Valkenburg)

Kijk ook naar mijn schilderijen van Pierre van Soest, Jef Diederen en Hans Truijen
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Meerssen
62x bekeken
5x bewaard
Sinds 27 sep '25
Advertentienummer: m2315875125