Beschrijving

Volledig professioneel gerestaureerd olieverfschilderij van de Nederlandse kunstenaar Leon Schulman (ook bekend als Lion Schulman), 1851–1943.

Afmetingen: 41,5 × 50 cm (lijst: 62 × 71 × 7 cm)

Gesigneerd linksonder: L. Schulman

Restauratie:
– volledig vacuüm verdoekt
– oude vernislaag verwijderd en nieuwe laag aangebracht
– teruggeplaatst in het originele spieraam

Schulman kwam uit een Joodse familie. Aanvankelijk trad hij in de voetsporen van zijn vader die goud- en zilversmid was.

Rond 1870 ging hij in de leer bij schilder Jan de Rijk. Op voordracht van Arti et Amicitiae kreeg hij in 1880 een koninklijke subsidie, zodat hij les kon nemen bij J.H.B. Koekkoek. Met Koekkoek werkte hij enige tijd in Londen. Schulman opende kunsthandels in Rotterdam (1890), Hilversum (1894) en Laren (1898). Zijn zoon David Schulman hielp hem in de zaak in Laren. In 1895 organiseerde Schulman de eerste grote tentoonstelling van werken van Gooise schilders.

In 1929 ging Schulman, na het overlijden van zijn echtgenote Anna Frank, bij zijn dochter Margot en schoonzoon in Amersfoort wonen. In de Tweede Wereldoorlog werden zij alle drie tot verhuizing naar Amsterdam gedwongen en Schulman werd in het rusthuis "Glück" in de Sarphatistraat ondergebracht. Na enkele dagen werd hij vervolgens via Westerbork naar het concentratiekamp Auschwitz gedeporteerd, waar hij in februari 1943 op 91-jarige leeftijd werd vergast. Bron: Wikipedia.
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
Rotterdam
83x bekeken
2x bewaard
Sinds 25 dec '25
Advertentienummer: m2348391951